Aktuální vývoj sazeb hypoték

červen 2021

Hypoteční trh v letošním roce láme jeden rekord za druhým. Po výborném startu hypoteční sezóny přišel ještě silnější únor a březen předčil veškerá očekávání s objemem sjednaných hypoték ve výši 44,723 miliardy korun. V dubnu sice banky sjednaly o téměř dva tisíce hypoték méně, přesto se letošní čtvrtý měsíc může pochlubit více než dvojnásobným objemem běžného hypotečního měsíce. Meziročně vzrostl počet hypoték o 5672 a objem o 21,335 miliardy korun. Objemy hypoték tedy brzdí, ale zatím jen nepatrně. 

Dle očekávání nabídkové sazby hypoték pozvolna rostou již od začátku roku a ani zbytek letošního roku zřejmě změnu trendu nepřinese. Zatím se hypoteční sazby stále většinou drží pod úrovní 2,5 procent. Následující vývoj sazeb v příštích měsících bude záležet na tržní situaci a také na tom, jak a jestli se sazbami „zahýbe“ ČNB. S růstem základní úrokové sazby ČNB budou růst i hypoteční sazby. Vzhledem k velmi silnému konkurenčnímu prostředí na hypotečním trhu by však nemělo dojít k dramatickému růstu.

Zvyšování hypotečních sazeb může sice částečně zmírnit poptávku po nemovitostech, jejich nabídka se ale v dohledné době zřejmě nerozšíří. Tlaku na růst cen nemovitostí by tak klesající poptávka mohla ulevit, rozhodně však nelze počítat s tím, že by ceny nemovitostí začaly výrazněji, jestli vůbec, klesat.

Zpět na výpis článků
Získejte výhodný hypoteční úvěr online
1 rok
30 let
1 rok
10 let

K úvěru a finanční informace

K domácnosti, bydlení, kontakt

Zaslat nový ověřovací kód

Proč si nás vybrat

Používáme nejvyspělejší technologie na zpracování hypoték
Vždy navrhujeme individuální úrokové sazby
Možnost odborných hypotečních konzultací
Top-hypotéku řeší jen ti nejlepší hypoteční specialisté

Hypoteční novinky

Aktuální vývoj sazeb hypoték

červen 2021

Hypoteční trh v letošním roce láme jeden rekord za druhým. Po výborném startu hypoteční sezóny přišel ještě silnější únor a březen předčil veškerá…

Číst celý článek

Ptali jsme se odborníka: Hypoteční úvěry a pojištění schopnosti splácet

březen 2021

V souvislosti se spotřebitelskými úvěry, kam spadají kromě hypoték také běžné spotřebitelské úvěry, kreditní karty a kontokorenty, se velmi často…

Číst celý článek

Potřebujete rychle s něčím poradit? Neváhejte nás kontaktovat!

Telefon +420 776 412 910
Pondělí - Pátek 9.00 - 18.00

Srovnáváme pro vás nabídky všech hypotečních bank v ČR