Čekají nás poslední šance na hypotéku?

duben 2018

Úrokové sazby hypotečních úvěrů nám jdou pomalinku nahoru a předpoklad konec letošního roku je úroková míra kolem 3% a možná se této sazby dočkáme ještě dřív.

Kdo váhal s pořízením vlastního bydlení na hypotéku, ten už ty nejvýhodnější nabídky úrokových sazeb prospal. A co nás čeká v blízké budoucnosti?

Banky dle doporučení České národní banky (ČNB) žádosti o hypoteční úvěry zpřísňuji a již dnes je vyřízení úvěru pro žadatele o dost složitější, nežli tomu bylo například loňského roku. Na 100% hypotéku si „nedosáhne“ prakticky nikdo a 90% hypotéky mají vyšší úrokové sazby. Výjimkou je snad jen Hypoteční banka, kde lze i dnes získat za splnění podmínek pěknou hypotéku s 90 % LTV.

A jak se dalo očekávat, tak podle nedělního prohlášení v diskusním pořadu ČT europoslance za TOP 09 Luďka Niedermayera, bude se zpřísňování podmínek pro získání hypotéky stále stupňovat. Hlavním kritériem žadatele pro získání hypotéky, bude nejen posouzení jeho celkové míry zadlužení, která je i současným kritériem při posuzování žádosti, ale přibude i ukazatel do kolika procent příjmu by se žadatel mohl zadlužit, a to by měla určit nová vyhláška. Pokud se podíváme na ukazatel celkového zadlužení českých domácností, které dosáhlo koncem února již 1,61 bilionů korun, přičemž více jak 72 % z této sumy jsou právě úvěry na bydlení je jasné že zpřísnění podmínek muselo zákonitě přijít.

Kdo teď přemýšlí o hypotéce s průměrným nebo slabě nadprůměrným příjmem, má jen několik měsíců na vyřízení úvěru, zpřísnění se očekává již koncem letošního roku. S přísněním podmínek logicky přijdou i vyšší úrokové sazby – bude méně hypoték, budou muset být dražší.

Rada je jediná, kdo chce hypotéku ať žádá ještě dnes. 

Chcete získat nízký úrok - ANO


  Zpět na výpis článků

Hypoteční novinky

Jsou úrokové sazby hypoték opravdu vysoké?

prosinec 2018

Čím dál častěji slýcháme o tom, že se hypotéky "zdražují" a že se už nevyplatí. Je tomu opravdu tak nebo jsou stále výhodné?  

Číst celý článek

Hypotéky po 1.10.2018

říjen 2018

V září 2018 byl nejvyšší objem uzavřených hypotečních úvěrů. Mnoho žadatelů tak udělalo z obavy, že by v říjnu už na hypotéku nemuseli dosáhnout,…

Číst celý článek

Potřebujete rychle s něčím poradit? Neváhejte nás kontaktovat!

Telefon +420 604 392 550
Pondělí - Pátek 9.00 - 18.00

Srovnáváme pro vás nabídky všech hypotečních bank v ČR