Čekají nás poslední šance na hypotéku?

duben 2018

Úrokové sazby hypotečních úvěrů nám jdou pomalinku nahoru a předpoklad konec letošního roku je úroková míra kolem 3% a možná se této sazby dočkáme ještě dřív.

Kdo váhal s pořízením vlastního bydlení na hypotéku, ten už ty nejvýhodnější nabídky úrokových sazeb prospal. A co nás čeká v blízké budoucnosti?

Banky dle doporučení České národní banky (ČNB) žádosti o hypoteční úvěry zpřísňuji a již dnes je vyřízení úvěru pro žadatele o dost složitější, nežli tomu bylo například loňského roku. Na 100% hypotéku si „nedosáhne“ prakticky nikdo a 90% hypotéky mají vyšší úrokové sazby. Výjimkou je snad jen Hypoteční banka, kde lze i dnes získat za splnění podmínek pěknou hypotéku s 90 % LTV.

A jak se dalo očekávat, tak podle nedělního prohlášení v diskusním pořadu ČT europoslance za TOP 09 Luďka Niedermayera, bude se zpřísňování podmínek pro získání hypotéky stále stupňovat. Hlavním kritériem žadatele pro získání hypotéky, bude nejen posouzení jeho celkové míry zadlužení, která je i současným kritériem při posuzování žádosti, ale přibude i ukazatel do kolika procent příjmu by se žadatel mohl zadlužit, a to by měla určit nová vyhláška. Pokud se podíváme na ukazatel celkového zadlužení českých domácností, které dosáhlo koncem února již 1,61 bilionů korun, přičemž více jak 72 % z této sumy jsou právě úvěry na bydlení je jasné že zpřísnění podmínek muselo zákonitě přijít.

Kdo teď přemýšlí o hypotéce s průměrným nebo slabě nadprůměrným příjmem, má jen několik měsíců na vyřízení úvěru, zpřísnění se očekává již koncem letošního roku. S přísněním podmínek logicky přijdou i vyšší úrokové sazby – bude méně hypoték, budou muset být dražší.

Rada je jediná, kdo chce hypotéku ať žádá ještě dnes. 

Chcete získat nízký úrok - ANO


  Zpět na výpis článků
Získejte výhodný hypoteční úvěr online
1 rok
30 let
1 rok
10 let

K úvěru a finanční informace

K domácnosti, bydlení, kontakt

Zaslat nový ověřovací kód

Proč si nás vybrat

Používáme nejvyspělejší technologie na zpracování hypoték
Vždy navrhujeme individuální úrokové sazby
Možnost odborných hypotečních konzultací
Top-hypotéku řeší jen ti nejlepší hypoteční specialisté

Hypoteční novinky

Na co si dát pozor u hypotéky: Rada od hypotečního specialisty

květen 2024

Hypotéka je dlouhodobý finanční závazek, který může výrazně ovlivnit vaši ekonomickou situaci. Proto je důležité seznámit se s mnoha aspekty…

Číst celý článek

ČNB snižuje úrokové sazby: Jaký to bude mít dopad na hypotéky?

březen 2024

Dne 20. března 2024 Česká národní banka (ČNB) na svém zasedání snížila dvoutýdenní repo sazbu o 0,5 procentního bodu na 5,75 %.

Číst celý článek

Potřebujete rychle s něčím poradit? Neváhejte nás kontaktovat!

Telefon +420 776 412 910
Pondělí - Pátek 9.00 - 18.00

Srovnáváme pro vás nabídky všech hypotečních bank v ČR