Ceny nemovitostí po kratší pauze opět rostou

červen 2020

Předpokládaný pokles cen nemovitostí vlivem pandemie koronaviru se zatím nepotvrzuje. Ceny nemovitostí sice v dubnu kontinuálně klesaly, v květnu už však začaly opět růst.

Pozastavená poptávka po nemovitostech z důvodu probíhající pandemie byla jistě ovlivněna také karanténou a majitelé i makléři měli často obavy se osobně se zájemci o nabízené nemovitosti sejít. Osobně jsem vždy doporučoval nákup vlastního bydlení, a to i při probíhající pandemii. V pronájmech mohlo být mnoho lidí v nejistotě. U spotřebitelských úvěrů na bydlení banky odkládaly měsíční splátky až na 6 měsíců a každý měl možnost si o tento odklad požádat. Strategie poskytování úrokových sazeb se aktuálně ve srovnání s měsícem únor 2020 značně změnila. Tehdy měly úrokové sazby spíše vzrůstající tendenci“, říká Karel Kučera, hypoteční specialista ze společnosti Premium Financial Services.

V současné době jsou ceny nemovitostí značně ovlivněny vlivem nabídky. Významný obrat směrem ke zlevňování nemovitostí by mohlo nastat při výrazném zpomalení ekonomiky. Ale i v tomto případě se očekává pouze pozvolné snižování cen bytů, a to převážně v Praze a Jihomoravském kraji.

„Poptávka po nemovitostech je stále vyšší a současné nízké úrokové sazby tomu samozřejmě napomáhají. Hypoteční trh nám přináší mnoho nového, a to především změny v posuzování příjmů dle ukazatele DSTI, kde se jedná o limit pro poměr mezi měsíční splátkou veškerých úvěrů proti celkovému čistému měsíčnímu příjmu. Česká národní banka tento limit zrušila, stejně jako DTI (poměr výše dluhu a čistého příjmu žadatele o úvěr)“ dodává Karel Kučera, hypoteční specialista ze společnosti Premium Financial Services.

Potřebujete poradit i s Vaší hypotékou? Zeptejte se našich hypotečních specialistů!

Zdroj: redakce Top-hypoteky.cz

Zpět na výpis článků
Získejte výhodný hypoteční úvěr online
1 rok
30 let
1 rok
10 let

K úvěru a finanční informace

K domácnosti, bydlení, kontakt

Zaslat nový ověřovací kód

Proč si nás vybrat

Používáme nejvyspělejší technologie na zpracování hypoték
Vždy navrhujeme individuální úrokové sazby
Možnost odborných hypotečních konzultací
Top-hypotéku řeší jen ti nejlepší hypoteční specialisté

Hypoteční novinky

Poslanecká sněmovna odhlasovala zrušení daně z nabytí nemovitosti

září 2020

Daň z nabití nemovitosti je zrušena retrospektivně. To znamená, že od prosince 2019 se již přiznání k dani z nabytí věcí nepodává, také se…

Číst celý článek

Padne rekord? Zájem o hypotéky stále stoupá!

září 2020

Průměrná úroková sazba hypoték postupně klesá již pátý měsíc v řadě. V srpnu poklesla na 2,11 procenta a zájem o hypoteční úvěry byl tak opět…

Číst celý článek

Potřebujete rychle s něčím poradit? Neváhejte nás kontaktovat!

Telefon +420 776 412 910
Pondělí - Pátek 9.00 - 18.00

Srovnáváme pro vás nabídky všech hypotečních bank v ČR