Ceny nemovitostí po kratší pauze opět rostou

červen 2020

Předpokládaný pokles cen nemovitostí vlivem pandemie koronaviru se zatím nepotvrzuje. Ceny nemovitostí sice v dubnu kontinuálně klesaly, v květnu už však začaly opět růst.

Pozastavená poptávka po nemovitostech z důvodu probíhající pandemie byla jistě ovlivněna také karanténou a majitelé i makléři měli často obavy se osobně se zájemci o nabízené nemovitosti sejít. Osobně jsem vždy doporučoval nákup vlastního bydlení, a to i při probíhající pandemii. V pronájmech mohlo být mnoho lidí v nejistotě. U spotřebitelských úvěrů na bydlení banky odkládaly měsíční splátky až na 6 měsíců a každý měl možnost si o tento odklad požádat. Strategie poskytování úrokových sazeb se aktuálně ve srovnání s měsícem únor 2020 značně změnila. Tehdy měly úrokové sazby spíše vzrůstající tendenci“, říká Karel Kučera, hypoteční specialista ze společnosti Premium Financial Services.

V současné době jsou ceny nemovitostí značně ovlivněny vlivem nabídky. Významný obrat směrem ke zlevňování nemovitostí by mohlo nastat při výrazném zpomalení ekonomiky. Ale i v tomto případě se očekává pouze pozvolné snižování cen bytů, a to převážně v Praze a Jihomoravském kraji.

„Poptávka po nemovitostech je stále vyšší a současné nízké úrokové sazby tomu samozřejmě napomáhají. Hypoteční trh nám přináší mnoho nového, a to především změny v posuzování příjmů dle ukazatele DSTI, kde se jedná o limit pro poměr mezi měsíční splátkou veškerých úvěrů proti celkovému čistému měsíčnímu příjmu. Česká národní banka tento limit zrušila, stejně jako DTI (poměr výše dluhu a čistého příjmu žadatele o úvěr)“ dodává Karel Kučera, hypoteční specialista ze společnosti Premium Financial Services.

Potřebujete poradit i s Vaší hypotékou? Zeptejte se našich hypotečních specialistů!

Zdroj: redakce Top-hypoteky.cz

Zpět na výpis článků
Získejte výhodný hypoteční úvěr online
1 rok
30 let
1 rok
10 let

K úvěru a finanční informace

K domácnosti, bydlení, kontakt

Zaslat nový ověřovací kód

Proč si nás vybrat

Používáme nejvyspělejší technologie na zpracování hypoték
Vždy navrhujeme individuální úrokové sazby
Možnost odborných hypotečních konzultací
Top-hypotéku řeší jen ti nejlepší hypoteční specialisté

Hypoteční novinky

Ceny nemovitostí po kratší pauze opět rostou

červen 2020

Předpokládaný pokles cen nemovitostí vlivem pandemie koronaviru se zatím nepotvrzuje. Ceny nemovitostí sice v dubnu kontinuálně klesaly, v …

Číst celý článek

Opětovné zlevnění hypoték – míří již pod 2 procenta!

červen 2020

Postupné zlevňování hypoték zatím nekončí. Konec nouzového stavu v České republice sebou přinesl značné zlevnění hypotečních úvěrů napříč celým…

Číst celý článek

Potřebujete rychle s něčím poradit? Neváhejte nás kontaktovat!

Telefon +420 776 412 910
Pondělí - Pátek 9.00 - 18.00

Srovnáváme pro vás nabídky všech hypotečních bank v ČR