COVID 19 – Jak na odklad hypotéky? Přečtěte si aktuální podmínky bank

březen 2020

Banky reagují na současnou situaci ohledně pandemie koronaviru a odklad splátek se rozjíždí. Každá z bank ale na situaci reaguje odlišně. Zatímco některé banky již vyřizují první žádosti odklady splátek, některé ještě nastavují interní procesy.

U Komerční banky můžete požádat o odložení splátek hypotečního nebo spotřebitelského úvěru, a to až na dobu 3 měsíců. Vše můžete vyřídit jednoduše přes online formulář uvedený na jejich webových stránkách. Odklad splátek by se měl týkat klientů, kteří budou v platební neschopnosti v souvislosti s výskytem koronaviru a současně nebyli v době podání žádosti v prodlení se splácením.

Podobně na situaci ohledně výskytu koronaviru reaguje i Česká spořitelna. I zde je možné po vyplnění online formuláře požádat o tříměsíční odklad splátek. Žádat o odklad splátek mohou pouze ti klienti, kteří se v přímé souvislosti s koronavirovou epidemií dostali do finančních potíží.

Moneta Money Bank vzhledem k současnému vývoji situace umožní odklad splátek všem klientům, a to pokud nebyli v prodlení se splácením k 13.3.2020. Žádost mohou klienti vyplnit online na webových stránkách. Sberbank aktuálně nabízí v doložených a individuálně posouzených případech snížení splátek hypotéčních a spotřebitelských úvěrů.

Na ztíženou situaci klientů v době pandemie koronaviru se zaměřují i ostatní banky, například Expobank, Equa bank, Fio banka, Raiffeisen stavební spořitelna, Raiffeisenbank, či mBank.
Podmínky odkladů splátek jsou zatím ještě v procesu, či je v nejbližší době zveřejní na svých webových stránkách a sociálních sítích.

 

Zdroj: redakce top-hypoteky.cz

Zpět na výpis článků
Získejte výhodný hypoteční úvěr online
1 rok
30 let
1 rok
10 let

K úvěru a finanční informace

K domácnosti, bydlení, kontakt

Zaslat nový ověřovací kód

Proč si nás vybrat

Používáme nejvyspělejší technologie na zpracování hypoték
Vždy navrhujeme individuální úrokové sazby
Možnost odborných hypotečních konzultací
Top-hypotéku řeší jen ti nejlepší hypoteční specialisté

Hypoteční novinky

Ceny nemovitostí po kratší pauze opět rostou

červen 2020

Předpokládaný pokles cen nemovitostí vlivem pandemie koronaviru se zatím nepotvrzuje. Ceny nemovitostí sice v dubnu kontinuálně klesaly, v …

Číst celý článek

Opětovné zlevnění hypoték – míří již pod 2 procenta!

červen 2020

Postupné zlevňování hypoték zatím nekončí. Konec nouzového stavu v České republice sebou přinesl značné zlevnění hypotečních úvěrů napříč celým…

Číst celý článek

Potřebujete rychle s něčím poradit? Neváhejte nás kontaktovat!

Telefon +420 776 412 910
Pondělí - Pátek 9.00 - 18.00

Srovnáváme pro vás nabídky všech hypotečních bank v ČR