COVID 19 – Jak na odklad hypotéky? Přečtěte si aktuální podmínky bank

březen 2020

Banky reagují na současnou situaci ohledně pandemie koronaviru a odklad splátek se rozjíždí. Každá z bank ale na situaci reaguje odlišně. Zatímco některé banky již vyřizují první žádosti odklady splátek, některé ještě nastavují interní procesy.

U Komerční banky můžete požádat o odložení splátek hypotečního nebo spotřebitelského úvěru, a to až na dobu 3 měsíců. Vše můžete vyřídit jednoduše přes online formulář uvedený na jejich webových stránkách. Odklad splátek by se měl týkat klientů, kteří budou v platební neschopnosti v souvislosti s výskytem koronaviru a současně nebyli v době podání žádosti v prodlení se splácením.

Podobně na situaci ohledně výskytu koronaviru reaguje i Česká spořitelna. I zde je možné po vyplnění online formuláře požádat o tříměsíční odklad splátek. Žádat o odklad splátek mohou pouze ti klienti, kteří se v přímé souvislosti s koronavirovou epidemií dostali do finančních potíží.

Moneta Money Bank vzhledem k současnému vývoji situace umožní odklad splátek všem klientům, a to pokud nebyli v prodlení se splácením k 13.3.2020. Žádost mohou klienti vyplnit online na webových stránkách. Sberbank aktuálně nabízí v doložených a individuálně posouzených případech snížení splátek hypotéčních a spotřebitelských úvěrů.

Na ztíženou situaci klientů v době pandemie koronaviru se zaměřují i ostatní banky, například Expobank, Equa bank, Fio banka, Raiffeisen stavební spořitelna, Raiffeisenbank, či mBank.
Podmínky odkladů splátek jsou zatím ještě v procesu, či je v nejbližší době zveřejní na svých webových stránkách a sociálních sítích.


Zdroj: redakce top-hypoteky.cz

Zpět na výpis článků
Získejte výhodný hypoteční úvěr online
1 rok
30 let
1 rok
10 let

K úvěru a finanční informace

K domácnosti, bydlení, kontakt

Zaslat nový ověřovací kód

Proč si nás vybrat

Používáme nejvyspělejší technologie na zpracování hypoték
Vždy navrhujeme individuální úrokové sazby
Možnost odborných hypotečních konzultací
Top-hypotéku řeší jen ti nejlepší hypoteční specialisté

Hypoteční novinky

Na co si dát pozor u hypotéky: Rada od hypotečního specialisty

květen 2024

Hypotéka je dlouhodobý finanční závazek, který může výrazně ovlivnit vaši ekonomickou situaci. Proto je důležité seznámit se s mnoha aspekty…

Číst celý článek

ČNB snižuje úrokové sazby: Jaký to bude mít dopad na hypotéky?

březen 2024

Dne 20. března 2024 Česká národní banka (ČNB) na svém zasedání snížila dvoutýdenní repo sazbu o 0,5 procentního bodu na 5,75 %.

Číst celý článek

Potřebujete rychle s něčím poradit? Neváhejte nás kontaktovat!

Telefon +420 776 412 910
Pondělí - Pátek 9.00 - 18.00

Srovnáváme pro vás nabídky všech hypotečních bank v ČR