Hypotéky v Česku dál zlevňují, míří pod 2%

říjen 2020

Přestože mnoho expertů nepredikovalo již další pokles hypotečních úvěrů, začátkem října vypadá situace ale odlišně. Úrokové sazby klesají již osm měsíců v řadě a tento pokles ještě není nejspíš u konce. V září zlevnily své hypotéky Equa Bank, Moneta a UniCredit Bank. Od začátku tohoto týdne pak snížily sazby ČSOB s Hypoteční bankou a také Raiffeisenbank.

Cena zdrojů klesá a s tím se otevírá nový prostor pro snížení sazeb hypoték. Největší prostor pro pokles se nyní vytvořil u hypoték s jedno nebo tříletou fixací. Trhu ale dominují pěti, sedmi a desetileté fixace, a i u těchto variant úvěrů vidíme nyní značný prostor pro snížení sazeb. 

Přestože řada bank i expertů ještě před měsícem mluvila o jasném konci zlevňování hypoték, a to převážně kvůli obavám bank z další vlny pandemie, vyšší nezaměstnanosti či problémů se splácením, momentálně to vypadá na další pokles úrokových sazeb. Prostor pro snížení sazeb mají banky díky vývoji na trhu, který opětovně stlačuje tržní úrokové sazby. 

Zdroj: peníze.cz 

Zpět na výpis článků
Získejte výhodný hypoteční úvěr online
1 rok
30 let
1 rok
10 let

K úvěru a finanční informace

K domácnosti, bydlení, kontakt

Zaslat nový ověřovací kód

Proč si nás vybrat

Používáme nejvyspělejší technologie na zpracování hypoték
Vždy navrhujeme individuální úrokové sazby
Možnost odborných hypotečních konzultací
Top-hypotéku řeší jen ti nejlepší hypoteční specialisté

Hypoteční novinky

Aktuální vývoj sazeb hypoték

červen 2021

Hypoteční trh v letošním roce láme jeden rekord za druhým. Po výborném startu hypoteční sezóny přišel ještě silnější únor a březen předčil veškerá…

Číst celý článek

Ptali jsme se odborníka: Hypoteční úvěry a pojištění schopnosti splácet

březen 2021

V souvislosti se spotřebitelskými úvěry, kam spadají kromě hypoték také běžné spotřebitelské úvěry, kreditní karty a kontokorenty, se velmi často…

Číst celý článek

Potřebujete rychle s něčím poradit? Neváhejte nás kontaktovat!

Telefon +420 776 412 910
Pondělí - Pátek 9.00 - 18.00

Srovnáváme pro vás nabídky všech hypotečních bank v ČR