Hypotéky v Česku dál zlevňují, míří pod 2%

říjen 2020

Přestože mnoho expertů nepredikovalo již další pokles hypotečních úvěrů, začátkem října vypadá situace ale odlišně. Úrokové sazby klesají již osm měsíců v řadě a tento pokles ještě není nejspíš u konce. V září zlevnily své hypotéky Equa Bank, Moneta a UniCredit Bank. Od začátku tohoto týdne pak snížily sazby ČSOB s Hypoteční bankou a také Raiffeisenbank.

Cena zdrojů klesá a s tím se otevírá nový prostor pro snížení sazeb hypoték. Největší prostor pro pokles se nyní vytvořil u hypoték s jedno nebo tříletou fixací. Trhu ale dominují pěti, sedmi a desetileté fixace, a i u těchto variant úvěrů vidíme nyní značný prostor pro snížení sazeb. 

Přestože řada bank i expertů ještě před měsícem mluvila o jasném konci zlevňování hypoték, a to převážně kvůli obavám bank z další vlny pandemie, vyšší nezaměstnanosti či problémů se splácením, momentálně to vypadá na další pokles úrokových sazeb. Prostor pro snížení sazeb mají banky díky vývoji na trhu, který opětovně stlačuje tržní úrokové sazby. 

Zdroj: peníze.cz 

Zpět na výpis článků
Získejte výhodný hypoteční úvěr online
1 rok
30 let
1 rok
10 let

K úvěru a finanční informace

K domácnosti, bydlení, kontakt

Zaslat nový ověřovací kód

Proč si nás vybrat

Používáme nejvyspělejší technologie na zpracování hypoték
Vždy navrhujeme individuální úrokové sazby
Možnost odborných hypotečních konzultací
Top-hypotéku řeší jen ti nejlepší hypoteční specialisté

Hypoteční novinky

Sazby překvapivě v prosinci 2020 opět klesaly

leden 2021

Průměrná úroková sazba hypotečních úvěrů klesá již devět měsíců v řadě, pokles průměrné sazby ale již přibrzdil. Rok 2020 tak průměrná úroková sazba…

Číst celý článek

Hypoteční trh: Co nás čeká v roce 2021?

leden 2021

Negativní očekávání kvůli krizi způsobené právě pandemií se zatím nevyplňují. Navzdory koronaviru byl rok 2020 rekordní v celkovém objemu sjednaných…

Číst celý článek

Potřebujete rychle s něčím poradit? Neváhejte nás kontaktovat!

Telefon +420 776 412 910
Pondělí - Pátek 9.00 - 18.00

Srovnáváme pro vás nabídky všech hypotečních bank v ČR