Jak financovat udržitelné bydlení?

leden 2023

Drahé energie, nezávislost a soběstačnost, otázka životního prostředí - to jsou témata, která trápí současnou společnost. Chcete ušetřit na energiích? Chcete snížit energetickou náročnost svého rodinného domu ale i bytového domu? Uvažujete o využití udržitelných a alternativních zdrojů energií? Naši zkušení specialisté Vám poradí, jak co nejvíce ušetřit při financování Vašich projektů.  

Z informací Ministerstva životního prostředí vyplývá, že je aktuálně enormní celospolečenský zájem o udržitelnější a úspornější řešení bydlení. Není se čemu divit, spousta z nás již obdržela nové zálohy od energetických společností. Další stále netrpělivě čekáme, jak velký zásah do rozpočtu to pro nás bude. A v neposlední řadě je velkou motivací také ochrana a zlepšení životního prostředí.

Banky se proto rozhodli reagovat na aktuální trendy a ještě více zvýhodňovat a motivovat klienty, kteří při pořízení nebo rekonstrukci bydlení myslí na budoucnost. “Zelené” úvěry je možné uplatnit na všechny možné druhy účelů - od koupě domu či bytu, přes refinancování po rekonstrukci a novou výstavbu. Lze využít například i na pořízení:

  • tepelného čerpadla
  • fotovoltaické elektrárny
  • zateplení budovy
  • zelené střechy
  • systémů na zachycení a využití dešťové a odpadní vody
  • rekuperace
  • a další

Produkty jednotlivých bank se liší - v zásadě však nabízejí tři hlavní možnosti, jak ušetřit:

1. Sleva na úrokové sazbě
Banky poskytují slevy na úrokových sazbách při doložení Průkazu energetické náročnosti budovy (PENB) ve třídě A a B a to napříč svými úvěrovými portfolii - tedy u spotřebitelských úvěrů, úvěrů ze stavebního spoření a samozřejmě u hypotečních úvěrů. U hypotečních úvěrů se můžeme dostat na slevu z úrokové sazby v součtu až 0,5 %, což na tří milionové hypotéce může znamenat zhruba 12.000 Kč úsporu na splátce ročně.* Vyžádejte si konkrétní kalkulaci od našeho hypotečního specialisty.

2. Sleva na poplatcích 
Dalším okruhem zvýhodnění je upuštění od poplatků, které souvisejí s pořízením hypotečního úvěru. Celkem za poplatky lze ušetřit až 15.900 Kč. Zdarma tak budeme mít zpracování úvěru, zpracování odhadu nemovitosti, čerpání hypotéky před zapsáním zástavního práva, ale i poplatky vůči katastru nebo službu rychlejšího čerpání hypotéky na výstavby/rekonstrukce.

3. Navazující benefity
Některé produkty jsou natolik propracované, že Vám umožní ušetřit nejen přímo na poplatcích a splátkách úvěru, ale i na přidružených nákladech. Nabízejí například slevy za pojištění u partnerských pojišťoven nebo dokonce slevu za pořízení štítku PENB. 
Dnes ještě více platí, že ekologické znamená ekonomické! Který bankovní produkt se hodí právě pro Vás? S tím Vám pomůže náš odborník. Provedení procesem vyřízení úvěru a plněním potřebných podmínek je pro nás samozřejmostí.

Pojďme se do toho pustit - s námi ušetříte nejen životní prostředí, peněženku ale i Váš čas při vyřizování úvěru!

*Při výpočtech jsme uvažovali optimální profil klienta, nejvýhodnější poměr úvěru vůči hodnotě nemovitosti, aktuální sazby při pětileté fixaci a maximální splatnost.

Zpět na výpis článků
Získejte výhodný hypoteční úvěr online
1 rok
30 let
1 rok
10 let

K úvěru a finanční informace

K domácnosti, bydlení, kontakt

Zaslat nový ověřovací kód

Proč si nás vybrat

Používáme nejvyspělejší technologie na zpracování hypoték
Vždy navrhujeme individuální úrokové sazby
Možnost odborných hypotečních konzultací
Top-hypotéku řeší jen ti nejlepší hypoteční specialisté

Hypoteční novinky

Na co si dát pozor u hypotéky: Rada od hypotečního specialisty

květen 2024

Hypotéka je dlouhodobý finanční závazek, který může výrazně ovlivnit vaši ekonomickou situaci. Proto je důležité seznámit se s mnoha aspekty…

Číst celý článek

ČNB snižuje úrokové sazby: Jaký to bude mít dopad na hypotéky?

březen 2024

Dne 20. března 2024 Česká národní banka (ČNB) na svém zasedání snížila dvoutýdenní repo sazbu o 0,5 procentního bodu na 5,75 %.

Číst celý článek

Potřebujete rychle s něčím poradit? Neváhejte nás kontaktovat!

Telefon +420 776 412 910
Pondělí - Pátek 9.00 - 18.00

Srovnáváme pro vás nabídky všech hypotečních bank v ČR