Jaké budou hypotéky v roce 2015?

prosinec 2014

Česká národní banka zvažuje omezení 100% hypotečních úvěru. Úrokové sazby však budou pravděpodobně celý příští rok kolísat kolem svých současných rekordně nízkých hodnot.

V listopadu dosahovala průměrná úroková sazba u hypotečních úroků 2,5%. S tím, že zůstanou sazby u hypoték nízko také v příštím roce, souhlasí i odborníci z Premium Finance.

Jedním z důvodů levných hypoték je vyjádření České Národní Banky, podle které nestoupne dvoutýdenní reposazba dříve než v roce 2016. Hodnota reposazby se v současnosti blíží nule.  Ke zvyšování dvoutýdenní reposazby by mohlo dojít až v okamžiku, kdy se inflace stabilizuje poblíž inflačního cíle České národní banky, který je dvě procenta. ČNB svou expanzní měnovou strategií připravila podmínky pro tuhý konkurenční boj mezi jednotlivými bankovními ústavy. To je další důvod nízkých úrokových sazeb.

Úrokové sazby - hodnota úvěru 2mil., LTV 70%, fix 5let...       zde vyplňte poptávkový formulář 

       Banka                          Úrok       

 • Česká spořitelna        2,29 %
 • ČSOB                        2,49 %
 • Equa bank                 2,09 %
 • UniCredit Bank          1,79 %
 • Sberbank                   2,26 %
 • Fio banka                   2,59 %
 • GE Money bank         2,74 %
 • Hypoteční banka        2,19 %
 • Komerční banka         2,29 %
 • mBank                        2,44 %
 • Raiffeisenbank           2,49 %

Možné změny u 100% hypotečních úvěrů

Minulý měsíc se objevila zpráva, že Česká národní banka zvažuje zásah do hypotečního trhu. V dohledné době by mohla omezit nákup nemovitosti pomocí stoprocentní hypotéky. Centrální bankéři situaci zkoumají a žádný konkrétní návrh či opatření nebylo přijato. Dle vyjádření ČNB bude veřejnost informována s vyhodnocením situace o hypotečních úvěrech ve Zprávě o finanční stabilitě v červnu 2015.

Úvahy o omezení 100% hypoték vycházejí z obav z rychlého růstu cen nemovitostí a jejich následného  poklesu. V případě , že by se současně zvyšoval počet nesplácených hypoték, tak by bankám mohli zůstat nemovitosti s nižší hodnotou než je zbývající dluh.

Zpět na výpis článků

Hypoteční novinky

Hypotéky po 1.10.2018

říjen 2018

V září 2018 byl nejvyšší objem uzavřených hypotečních úvěrů. Mnoho žadatelů tak udělalo z obavy, že by v říjnu už na hypotéku nemuseli dosáhnout,…

Číst celý článek

Čekají nás poslední šance na hypotéku?

duben 2018

Úrokové sazby hypotečních úvěrů nám jdou pomalinku nahoru a předpoklad konec letošního roku je úroková míra kolem 3% a možná se této sazby dočkáme…

Číst celý článek

Potřebujete rychle s něčím poradit? Neváhejte nás kontaktovat!

Telefon +420 604 392 550
Pondělí - Pátek 9.00 - 18.00

Srovnáváme pro vás nabídky všech hypotečních bank v ČR