Stabilizace Hypotečních Sazeb: Co nás čeká na Konci Roku 2023?

listopad 2023

Listopad 2023 přinesl další, byť mírné, snižování hypotečních sazeb v České republice, což naznačuje postupnou změnu ve financování bydlení. Přemýšlíte, jaký bude další vývoj hypotečních trhů a co to znamená pro vaše plány na koupi nemovitosti?

V průběhu posledního měsíce jsme svědky dalšího snížení průměrných sazeb hypoték, když k 6. listopadu 2023 dosáhly 6,01 % ročně. To znamená pokles o čtyři bazické body oproti minulému měsíci​​, což je součást již půlročního trendu poklesu, během něhož klesly sazby o 31 bazických bodů​.

Největší pokles sazeb jsme zaznamenali u hypoték s tříletou fixací, kde došlo ke snížení o 0,13 %. Tento typ fixace se tak připojil k pětiletým a desetiletým fixacím, které jsou již od léta pod 6 %​Naopak, u jednoletých fixací došlo k malému nárůstu o tři bazické body​

Rozhodnutí České národní banky (ČNB) udržet základní úrokové sazby na 7 % na svém listopadovém zasedání naznačuje, že další vývoj hypotečních sazeb bude nadále úzce spojen s politikou ČNB​. Podle hypotečního analytika Jiřího Sýkory existuje možnost mírného snížení základní sazby ČNB v prosinci, což by mohlo mít pozitivní dopad na hypoteční trh, i když okamžitý dopad na sazby hypoték nemusí být zřetelný​.

I když aktuální vývoj naznačuje, že ceny hypoték by mohly dále klesat, je důležité si uvědomit, že vše závisí na mnoha faktorech, včetně rozhodnutí ČNB a celkové ekonomické situace. Pro ty, kteří uvažují o pořízení hypotéky, je nyní ideální čas sledovat trh a pečlivě zvážit nabídky bank. Možná se blížíme k období, kdy se hypotéky stanou opět dostupnějšími, ale je třeba zůstat obezřetný a neunáhlit svá rozhodnutí.

Potřebujete poradit i s Vaší hypotékou? Zeptejte se našich hypotečních specialistů!

Zdroj: redakce Top-hypoteky.cz, Hypoindex.cz, ČNB

Zpět na výpis článků
Získejte výhodný hypoteční úvěr online
1 rok
30 let
1 rok
10 let

K úvěru a finanční informace

K domácnosti, bydlení, kontakt

Zaslat nový ověřovací kód

Proč si nás vybrat

Používáme nejvyspělejší technologie na zpracování hypoték
Vždy navrhujeme individuální úrokové sazby
Možnost odborných hypotečních konzultací
Top-hypotéku řeší jen ti nejlepší hypoteční specialisté

Hypoteční novinky

Na co si dát pozor u hypotéky: Rada od hypotečního specialisty

květen 2024

Hypotéka je dlouhodobý finanční závazek, který může výrazně ovlivnit vaši ekonomickou situaci. Proto je důležité seznámit se s mnoha aspekty…

Číst celý článek

ČNB snižuje úrokové sazby: Jaký to bude mít dopad na hypotéky?

březen 2024

Dne 20. března 2024 Česká národní banka (ČNB) na svém zasedání snížila dvoutýdenní repo sazbu o 0,5 procentního bodu na 5,75 %.

Číst celý článek

Potřebujete rychle s něčím poradit? Neváhejte nás kontaktovat!

Telefon +420 776 412 910
Pondělí - Pátek 9.00 - 18.00

Srovnáváme pro vás nabídky všech hypotečních bank v ČR