Únor 2021: Vývoj úrokových sazeb

únor 2021

Průměrná úroková sazba hypotečních úvěrů uzavřela loňský rok s hodnotou 1,96 procenta. Nyní se ale objevují signály, že růst hypotečních sazeb na sebe nenechá dlouho čekat. Již v průběhu ledna zvýšily sazby dvě banky a další by se k nim mohly v budoucnu přidat.

Na současném hypotečním trhu je znát, že pokles úrokových sazeb je již minimální. Banky již nemají další prostor pro opětovné snižování sazeb. Naopak se očekává, že banky budou muset jít se svými hypotečními sazbami pomalu nahoru. Tuto situaci potvrzují i nabídkové sazby hypoték. Již během ledna zvýšila hypoteční sazby Moneta Money Bank a UniCredit Bank. Největší hypoteční hráči ale stále vyčkávají. 

Podle odborníků ČNB ponechá na čtvrtečním zasedání základní úrokové sazby beze změny. Ke zvýšení sazeb by mohla přikročit až ve druhé polovině letošního roku. Přestože se chystá ČNB zvyšovat sazby a rostou i sazby na mezibankovním trhu, růst hypotečních sazeb by neměl být nijak dramatický. V následujících měsících se zatím očekává pouze mírný růst sazeb. I tak by mohly na konci letošního roku sazby zůstat stále pro zájemce atraktivní. Navzdory signálům o růstu hypotečních sazeb se očekává, že zájem o hypotéky bude navzdory rostoucím sazbám stále velký.

Zdroj: redakce Top-hypoteky.cz

Potřebujete poradit i s Vaší hypotékou? Zeptejte se našich hypotečních specialistů!

Zpět na výpis článků
Získejte výhodný hypoteční úvěr online
1 rok
30 let
1 rok
10 let

K úvěru a finanční informace

K domácnosti, bydlení, kontakt

Zaslat nový ověřovací kód

Proč si nás vybrat

Používáme nejvyspělejší technologie na zpracování hypoték
Vždy navrhujeme individuální úrokové sazby
Možnost odborných hypotečních konzultací
Top-hypotéku řeší jen ti nejlepší hypoteční specialisté

Hypoteční novinky

Na co si dát pozor u hypotéky: Rada od hypotečního specialisty

květen 2024

Hypotéka je dlouhodobý finanční závazek, který může výrazně ovlivnit vaši ekonomickou situaci. Proto je důležité seznámit se s mnoha aspekty…

Číst celý článek

ČNB snižuje úrokové sazby: Jaký to bude mít dopad na hypotéky?

březen 2024

Dne 20. března 2024 Česká národní banka (ČNB) na svém zasedání snížila dvoutýdenní repo sazbu o 0,5 procentního bodu na 5,75 %.

Číst celý článek

Potřebujete rychle s něčím poradit? Neváhejte nás kontaktovat!

Telefon +420 776 412 910
Pondělí - Pátek 9.00 - 18.00

Srovnáváme pro vás nabídky všech hypotečních bank v ČR