Únor 2021: Vývoj úrokových sazeb

únor 2021

Průměrná úroková sazba hypotečních úvěrů uzavřela loňský rok s hodnotou 1,96 procenta. Nyní se ale objevují signály, že růst hypotečních sazeb na sebe nenechá dlouho čekat. Již v průběhu ledna zvýšily sazby dvě banky a další by se k nim mohly v budoucnu přidat.

Na současném hypotečním trhu je znát, že pokles úrokových sazeb je již minimální. Banky již nemají další prostor pro opětovné snižování sazeb. Naopak se očekává, že banky budou muset jít se svými hypotečními sazbami pomalu nahoru. Tuto situaci potvrzují i nabídkové sazby hypoték. Již během ledna zvýšila hypoteční sazby Moneta Money Bank a UniCredit Bank. Největší hypoteční hráči ale stále vyčkávají. 

Podle odborníků ČNB ponechá na čtvrtečním zasedání základní úrokové sazby beze změny. Ke zvýšení sazeb by mohla přikročit až ve druhé polovině letošního roku. Přestože se chystá ČNB zvyšovat sazby a rostou i sazby na mezibankovním trhu, růst hypotečních sazeb by neměl být nijak dramatický. V následujících měsících se zatím očekává pouze mírný růst sazeb. I tak by mohly na konci letošního roku sazby zůstat stále pro zájemce atraktivní. Navzdory signálům o růstu hypotečních sazeb se očekává, že zájem o hypotéky bude navzdory rostoucím sazbám stále velký.

Zdroj: redakce Top-hypoteky.cz

Potřebujete poradit i s Vaší hypotékou? Zeptejte se našich hypotečních specialistů!

Zpět na výpis článků
Získejte výhodný hypoteční úvěr online
1 rok
30 let
1 rok
10 let

K úvěru a finanční informace

K domácnosti, bydlení, kontakt

Zaslat nový ověřovací kód

Proč si nás vybrat

Používáme nejvyspělejší technologie na zpracování hypoték
Vždy navrhujeme individuální úrokové sazby
Možnost odborných hypotečních konzultací
Top-hypotéku řeší jen ti nejlepší hypoteční specialisté

Hypoteční novinky

Dynamika Hypotečního Trhu v Roce 2023: Vývoj Úrokových Sazeb a Objemu Hypoték

leden 2024

Český hypoteční trh v posledním roce zažil několik významných změn, které ovlivnily jak úrokové sazby, tak i objem poskytnutých hypoték. Podle dat…

Číst celý článek

Stabilizace Hypotečních Sazeb: Co nás čeká na Konci Roku 2023?

listopad 2023

Listopad 2023 přinesl další, byť mírné, snižování hypotečních sazeb v České republice, což naznačuje postupnou změnu ve financování bydlení.…

Číst celý článek

Potřebujete rychle s něčím poradit? Neváhejte nás kontaktovat!

Telefon +420 776 412 910
Pondělí - Pátek 9.00 - 18.00

Srovnáváme pro vás nabídky všech hypotečních bank v ČR