Aktuálně: Hypoteční sazby míří ke 4%

listopad 2021

Růst úrokových sazeb opět zrychluje. Hypoteční sazby zamířily k hranici 4% a v příštím roce by se mohly pohybovat na úrovni až 5%.

Úrokové sazby hypoték zvýšily všechny banky, a to u všech sledovaných fixací. V návaznosti na vývoj české ekonomiky a zvyšující se inflaci dochází k rychlému růstu úrokových sazeb, který se promítá i do nabídky hypoték. Očekává se, že se zvýšením úrokových sazeb hypotečních úvěrů bude spojeno také jisté ochlazení hypotečního trhu, který od začátku pandemie zaznamenával rekordní výsledky

Následující měsíce nebudou na hypotečním trhu jednoduché. Stále rostoucí cena zdrojů tlačí úrokové sazby nahoru. Česká národní banka se na další zvyšování základních úrokových sazeb chystá již tento týden. Zda bankovní rada sazby zvýší o 0,5 nebo opět o 0,75 procentního bodu zatím zůstává otázkou. Základní úroková sazba by se tak dostala minimálně na 2 %. A s růstem základních sazeb přijde i další zdražování hypoték. Navíc nadále roste i cena peněz na mezibankovním trhu.

Příští rok by se nabídkové sazby hypoték mohly dostat až na úroveň 5 %. Aktuálně se vyčkává na prognózy ČNB, které by mohly být zveřejněny začátkem listopadu. S takovýmto růstem úrokových sazeb se odhaduje, že se sazby budou začátkem příštího roku pohybovat minimálně na úrovni 5 %.

Zdroj: redakce Top-hypoteky.cz

Potřebujete poradit i s Vaší hypotékou? Zeptejte se našich hypotečních specialistů!

Zpět na výpis článků
Získejte výhodný hypoteční úvěr online
1 rok
30 let
1 rok
10 let

K úvěru a finanční informace

K domácnosti, bydlení, kontakt

Zaslat nový ověřovací kód

Proč si nás vybrat

Používáme nejvyspělejší technologie na zpracování hypoték
Vždy navrhujeme individuální úrokové sazby
Možnost odborných hypotečních konzultací
Top-hypotéku řeší jen ti nejlepší hypoteční specialisté

Hypoteční novinky

Na co si dát pozor u hypotéky: Rada od hypotečního specialisty

květen 2024

Hypotéka je dlouhodobý finanční závazek, který může výrazně ovlivnit vaši ekonomickou situaci. Proto je důležité seznámit se s mnoha aspekty…

Číst celý článek

ČNB snižuje úrokové sazby: Jaký to bude mít dopad na hypotéky?

březen 2024

Dne 20. března 2024 Česká národní banka (ČNB) na svém zasedání snížila dvoutýdenní repo sazbu o 0,5 procentního bodu na 5,75 %.

Číst celý článek

Potřebujete rychle s něčím poradit? Neváhejte nás kontaktovat!

Telefon +420 776 412 910
Pondělí - Pátek 9.00 - 18.00

Srovnáváme pro vás nabídky všech hypotečních bank v ČR