Americká hypotéka

listopad 2014

Banky tak nazývají variantu hypotéky, při které nesledují účel investice. Je to tedy v podstatě neúčelový spotřebitelský úvěr, který je ale zajištěn nemovitostí. Klient může použít půjčené prostředky, aniž by banka určovala, na co je použije. Tato hypotéka je oblíbená v USA, proto název Americká hypotéka.

Chcete nejlepší sazbu u Americké hypotéky?

Ano, naši hypoteční specialisté Vám ji sjednají. Stačí vyplnit poptávkový formulář.

Rozdíly mezi Americkou a běžnou hypotékou

  • Jak již bylo zmíněno, účel poskytnutí půjčky u Americké hypotéky není sledován. Žadatel nemusím úvěr použít výhradně na bydlení, ale muže použít prostředky na podnikání, či zaplatit dovolenou.​​
  • Doba splácení je kratší než u běžných hypoték. Na druhou stranu klient může provádět mimořádné splátky v průběhu celého splácení.
  • Prokazování příjmu a tedy schopnost splácet úvěr je shodné u obou variant. Banky nemají žádné mimořádné požadavky na prokazování příjmů, stačí, aby byla prokázána stabilita, pravidelnost a zákonný původ. 
  • Nechte si poradit od našeho hypotečního specialisty, jaké doklady bude banka k žádosti o úvěr požadovat. Zařízení Americké hypotéky nezabere více času než u běžného hypotečního úvěru - online hypoteční poptávky.

Zajištění úvěru

Zákonnou podmínkou poskytnutí hypotéky, však zůstává zajištění úvěru nemovitostí. U tohoto typu hypotéky některé banky omezují možnost zajištění pouze na některé druhy nemovitostí např. rodinný dům, bytová jednotka.

Na zastavované nemovitosti nesmí váznout zástavní právo třetí osoby. Výjimku tvoří úvěr ze stavebního spoření, nebo od Státního fondu rozvoje bydlení. Některé banky vyžadují, aby měl klient spoluvlastnický podíl na zastavované nemovitosti. Dle zákona se nemovitost může nacházet kdekoli v Evropském hospodářském prostoru, tzn. v členském státu EU. V praxi banky trvají na tom, aby nemovitost byla na území České republiky.

Zpět na výpis článků
Získejte výhodný hypoteční úvěr online
1 rok
30 let
1 rok
10 let

K úvěru a finanční informace

K domácnosti, bydlení, kontakt

Zaslat nový ověřovací kód

Proč si nás vybrat

Používáme nejvyspělejší technologie na zpracování hypoték
Vždy navrhujeme individuální úrokové sazby
Možnost odborných hypotečních konzultací
Top-hypotéku řeší jen ti nejlepší hypoteční specialisté

Hypoteční novinky

Hypotéky s 90% LTV se vrací, dosáhnete na ně i vy?

červen 2019

Poslední novela zákona ČNB zmírňuje podmínky pro získání hypotéky. Koho se novela dotkne nejvíc? Komu pomůže? Seznamte se s novinkami ministerstva…

Číst celý článek

Lepší dostupnost vlastního bydlení pro mladé

duben 2019

Po loňském zpřísnění podmínek pro získání hypotéky (DSTI a DTI) se nyní pro mladé lidi do věku 36 let blýská na lepší časy.

Číst celý článek

Potřebujete rychle s něčím poradit? Neváhejte nás kontaktovat!

Telefon +420 604 392 550
Pondělí - Pátek 9.00 - 18.00

Srovnáváme pro vás nabídky všech hypotečních bank v ČR