Americká hypotéka

listopad 2014

Banky tak nazývají variantu hypotéky, při které nesledují účel investice. Je to tedy v podstatě neúčelový spotřebitelský úvěr, který je ale zajištěn nemovitostí. Klient může použít půjčené prostředky, aniž by banka určovala, na co je použije. Tato hypotéka je oblíbená v USA, proto název Americká hypotéka.

Chcete nejlepší sazbu u Americké hypotéky?

Ano, naši hypoteční specialisté Vám ji sjednají. Stačí vyplnit poptávkový formulář.

Rozdíly mezi Americkou a běžnou hypotékou

  • Jak již bylo zmíněno, účel poskytnutí půjčky u Americké hypotéky není sledován. Žadatel nemusím úvěr použít výhradně na bydlení, ale muže použít prostředky na podnikání, či zaplatit dovolenou.​​
  • Doba splácení je kratší než u běžných hypoték. Na druhou stranu klient může provádět mimořádné splátky v průběhu celého splácení.
  • Prokazování příjmu a tedy schopnost splácet úvěr je shodné u obou variant. Banky nemají žádné mimořádné požadavky na prokazování příjmů, stačí, aby byla prokázána stabilita, pravidelnost a zákonný původ. 
  • Nechte si poradit od našeho hypotečního specialisty, jaké doklady bude banka k žádosti o úvěr požadovat. Zařízení Americké hypotéky nezabere více času než u běžného hypotečního úvěru - online hypoteční poptávky.

Zajištění úvěru

Zákonnou podmínkou poskytnutí hypotéky, však zůstává zajištění úvěru nemovitostí. U tohoto typu hypotéky některé banky omezují možnost zajištění pouze na některé druhy nemovitostí např. rodinný dům, bytová jednotka.

Na zastavované nemovitosti nesmí váznout zástavní právo třetí osoby. Výjimku tvoří úvěr ze stavebního spoření, nebo od Státního fondu rozvoje bydlení. Některé banky vyžadují, aby měl klient spoluvlastnický podíl na zastavované nemovitosti. Dle zákona se nemovitost může nacházet kdekoli v Evropském hospodářském prostoru, tzn. v členském státu EU. V praxi banky trvají na tom, aby nemovitost byla na území České republiky.

Zpět na výpis článků

Hypoteční novinky

Hypotéky po 1.10.2018

říjen 2018

V září 2018 byl nejvyšší objem uzavřených hypotečních úvěrů. Mnoho žadatelů tak udělalo z obavy, že by v říjnu už na hypotéku nemuseli dosáhnout,…

Číst celý článek

Čekají nás poslední šance na hypotéku?

duben 2018

Úrokové sazby hypotečních úvěrů nám jdou pomalinku nahoru a předpoklad konec letošního roku je úroková míra kolem 3% a možná se této sazby dočkáme…

Číst celý článek

Potřebujete rychle s něčím poradit? Neváhejte nás kontaktovat!

Telefon +420 604 392 550
Pondělí - Pátek 9.00 - 18.00

Srovnáváme pro vás nabídky všech hypotečních bank v ČR