Hypotéka na rekonstrukci

únor 2015

Plánujete rekonstrukci, přestavbu Vašeho bytu či domu? Chybějící finance Vám může poskytnout banka formou hypotečního úvěru. Ale jak se liší hypotéka na rekonstrukci bydlení od té na koupi nemovitosti? A na co všechno můžete hypotéku použít?

  • Podmínky pro získání hypotečního úvěru na rekonstrukci se nijak neliší od klasické hypotéky. Prostředky můžete použít na přestavbu rodinného domu, bytu, chaty, chalupy vč. příslušenství jako je garáž, sklep, bazén apod.
  • Rozdíl je při čerpání úvěru. Stále se jedná o účelový úvěr, musíte doložit, za co jste půjčené prostředky utratili. Hypoteční úvěr však můžete ještě doplnit neúčelovou částí. Tyto prostředky můžete využít například na vybavení domácnosti, nebo na cokoliv jiného. A to vše za stejnou úrokovou sazbu.

 Nechte si poradit od našeho hypotečního specialisty - Napište nám

Čerpání hypotečního úvěru.

Čerpání finančních prostředků probíhá dvěma způsoby. Vybrat si můžete variantu bez dokládání faktur. Prostředky načerpáte na svůj běžný účet. Banka si hlídá, zda rekonstrukce probíhá a po dokončení celé rekonstrukce, či jedné z etap si vyžádá za poplatek znalecký posudek o prostavěnosti uvolněných prostředků. V případě druhé možnosti čerpáte finance na rekonstrukci postupně a hradíte z nich přijaté faktury za materiál, nebo odvedenou práci.

Co když překročím rozpočet?  

Máte obavy, zda nepřekročíte rozpočet plánované rekonstrukce? Požádejte o takovou výši úvěru, která dostatečně převyšuje odhad stavebních prací. Jestliže nedojde k překročení rozpočtu a finanční rezervu nevyužijete, oznámíte bance nedočerpání úvěru. Splácet budete jen tolik, kolik jste opravdu vyčerpali. 

Hypotéku na rekonstrukci nabízí všechny hypoteční banky. Jedním z nejdůležitějších parametrů pro rozhodování, který úvěr vybrat, je úroková sazba. Měsíční splátku si můžete spočítat na přesné hypoteční kalkulačce.

Zpět na výpis článků
Získejte výhodný hypoteční úvěr online
1 rok
30 let
1 rok
10 let

K úvěru a finanční informace

K domácnosti, bydlení, kontakt

Zaslat nový ověřovací kód

Proč si nás vybrat

Používáme nejvyspělejší technologie na zpracování hypoték
Vždy navrhujeme individuální úrokové sazby
Možnost odborných hypotečních konzultací
Top-hypotéku řeší jen ti nejlepší hypoteční specialisté

Hypoteční novinky

Na co si dát pozor u hypotéky: Rada od hypotečního specialisty

květen 2024

Hypotéka je dlouhodobý finanční závazek, který může výrazně ovlivnit vaši ekonomickou situaci. Proto je důležité seznámit se s mnoha aspekty…

Číst celý článek

ČNB snižuje úrokové sazby: Jaký to bude mít dopad na hypotéky?

březen 2024

Dne 20. března 2024 Česká národní banka (ČNB) na svém zasedání snížila dvoutýdenní repo sazbu o 0,5 procentního bodu na 5,75 %.

Číst celý článek

Potřebujete rychle s něčím poradit? Neváhejte nás kontaktovat!

Telefon +420 776 412 910
Pondělí - Pátek 9.00 - 18.00

Srovnáváme pro vás nabídky všech hypotečních bank v ČR