Hypotéka pro podnikatele a OSVČ

prosinec 2014

V dnešním článku se podíváme na to, na co všechno se musí připravit podnikatel, který chce žádat o hypotéku. Banky samozřejmě znají problematiku podnikatelů a jejich „optimalizaci“ daňových přiznání. Na druhou stranu však musí hlídat rizika nesplácení. Podnikatel má na výběr z několika možností řešení.

Daňové přiznání

Podat daňové přiznání v takovém stavu, aby uváděné příjmy na plánovaný úvěr dosáhly. Navštivte banku, nebo lépe našeho hypotečního specialistu a nechte si spočítat, jak by mělo vypadat daňové přiznání při Vámi požadované výši hypotéky. Pravdivé přiznání s dobrými vykázanými příjmy je univerzální řešení. Uspějete s ním ve všech bankách bez velkých rozdílů.  Záporem tohoto řešení jsou vyšší daně a také s velkou pravděpodobností zvýšení plateb sociálního pojištění. Zvažte sami, zda se Vám tato varianta vyplatí.

Příjmy z obratu

Většina hypotečních bank je ochotna uznat příjmy na základě obratu. Pokud jste žadatel s větším obratem, může být toto řešení vhodné pro Vás. Nedokládáte daňové přiznání a jako roční čistý příjem banka uzná obvykle 20 procent z obratu.  Zde je nevýhodou lehce zvýšená úroková sazba, zpravidla o procentní bod.

Bez dokládání příjmu

Co to ve skutečnosti znamená? Příjmy bance neprokazuji, pouze stvrzuji v čestném prohlášení, že mám dostatek prostředků na splácení hypotečního úvěru. Neznamená to, že si banka nemůže ověřit Vaše příjmy jiným způsobem, např. výpisy z účtu. Výhodou u této varianty je, že nemusíte „optimalizovat“ svá daňová přiznání. Nevýhodou může být, že banky takto většinou financují do 60 procent zastavované nemovitosti a je zde opět zvýšená úroková sazba. Při nejbližší fixaci však můžete úvěr refinancovat za standardních podmínek.

Top-Hypoteky.cz jsou ve spolupráci s profesionálními hypotečními odborníky – Napište nám

Dále zde máme svobodná povolání, jako například lékař, které mají trochu výhod navíc. U prokazování příjmu z obratu je uznáváno kolem 50 procent. Podnikatel ovšem lehkou pozici nemá a měl by plánovat investici do vlastního bydlení s dostatečným předstihem. Nejlépe s hypotečním specialistou, který zastupuje většinu bank a má přehled u jaké banky budou nejlepší podmínky ke sjednání úvěru.   

Zpět na výpis článků

Hypoteční novinky

Hypotéky po 1.10.2018

říjen 2018

V září 2018 byl nejvyšší objem uzavřených hypotečních úvěrů. Mnoho žadatelů tak udělalo z obavy, že by v říjnu už na hypotéku nemuseli dosáhnout,…

Číst celý článek

Čekají nás poslední šance na hypotéku?

duben 2018

Úrokové sazby hypotečních úvěrů nám jdou pomalinku nahoru a předpoklad konec letošního roku je úroková míra kolem 3% a možná se této sazby dočkáme…

Číst celý článek

Potřebujete rychle s něčím poradit? Neváhejte nás kontaktovat!

Telefon +420 604 392 550
Pondělí - Pátek 9.00 - 18.00

Srovnáváme pro vás nabídky všech hypotečních bank v ČR