Hypotéka s výhodnou investicí

únor 2015

S pravidelnými měsíčními splátkami hypotéky počítá každý. Málokdo však zvažuje spolu s hypotékou pravidelně investovat do podílových fondů. Přitom výnosy Vám mohou zaplatit významnou část hypotečního úvěru.

  • Pokud se rozhodneme dát na hypotéku méně a peníze rozumně investovat, měli bychom být obezřetní a dodržovat jistá pravidla. Investovat dlouhodobě  a vybrat si více podílových fondů, než pouze jeden. Pak máme velkou pravděpodobnost, že výnosy z investic nám pomůžou se splátkami hypotéky.
  • Odborníci z Premium Finance doporučují myslet na investice do fondů už při sjednávání hypotéky.  Pokud Vám to finanční situace dovolí, můžete samozřejmě k pravidelné investici přistoupit kdykoliv v průběhu běžící hypotéky. Nebo si v době fixace prodloužit dobu splácení, tím snížit splátku a uspořené peníze investovat. Z výnosů investic pak můžete hypotéku doplatit předčasně. Investujete peníze, které byste jinak dávali bance. Své peníze zhodnocujete a ještě jste osvobozeni od daně z výnosu.

Příklad:

Ukažme si vše na příkladu rodiny, která má hypotéku na 2mil. korun s úrokovou sazbou 2,5% a rozhodla se jí splácet 15let. Splátka se bude pohybovat lehce nad třinácti tisíci korunami. V případě, že by prodloužili dobu splácení na 25let, splátka by se jim snížila na necelých 9 tisíc korun. Čtyři tisíce rozdílu mezi splátkami by pravidelně investovali do vhodně zvolených fondů. Po patnácti letech splácení budou mít u banky ještě nedoplatek 950 tisíc korun. Při průměrném zhodnocení investovaných prostředků budou mít na doplacení hypotečního úvěru a ještě jim prostředky zbydou.

Investice se samozřejmě nevyplatí v případě, že by k těmto výnosům nedošlo. Riziko se snižuje dlouhodobostí investice a její pravidelností. I když hovoří výpočty ve prospěch kombinace nižších splátek a rozumného investování, pro každého tato volba není. Někdo nesnese žádné riziko a chce se hypotéky co nejdříve zbavit. O vhodnosti této varianty se můžete alespoň poradit s hypotečními poradci Premium Finance.

Zpět na výpis článků

Hypoteční novinky

Hypotéky po 1.10.2018

říjen 2018

V září 2018 byl nejvyšší objem uzavřených hypotečních úvěrů. Mnoho žadatelů tak udělalo z obavy, že by v říjnu už na hypotéku nemuseli dosáhnout,…

Číst celý článek

Čekají nás poslední šance na hypotéku?

duben 2018

Úrokové sazby hypotečních úvěrů nám jdou pomalinku nahoru a předpoklad konec letošního roku je úroková míra kolem 3% a možná se této sazby dočkáme…

Číst celý článek

Potřebujete rychle s něčím poradit? Neváhejte nás kontaktovat!

Telefon +420 604 392 550
Pondělí - Pátek 9.00 - 18.00

Srovnáváme pro vás nabídky všech hypotečních bank v ČR