Hypotéka s výhodnou investicí

únor 2015

S pravidelnými měsíčními splátkami hypotéky počítá každý. Málokdo však zvažuje spolu s hypotékou pravidelně investovat do podílových fondů. Přitom výnosy Vám mohou zaplatit významnou část hypotečního úvěru.

  • Pokud se rozhodneme dát na hypotéku méně a peníze rozumně investovat, měli bychom být obezřetní a dodržovat jistá pravidla. Investovat dlouhodobě  a vybrat si více podílových fondů, než pouze jeden. Pak máme velkou pravděpodobnost, že výnosy z investic nám pomůžou se splátkami hypotéky.
  • Odborníci z Premium Finance doporučují myslet na investice do fondů už při sjednávání hypotéky.  Pokud Vám to finanční situace dovolí, můžete samozřejmě k pravidelné investici přistoupit kdykoliv v průběhu běžící hypotéky. Nebo si v době fixace prodloužit dobu splácení, tím snížit splátku a uspořené peníze investovat. Z výnosů investic pak můžete hypotéku doplatit předčasně. Investujete peníze, které byste jinak dávali bance. Své peníze zhodnocujete a ještě jste osvobozeni od daně z výnosu.

Příklad:

Ukažme si vše na příkladu rodiny, která má hypotéku na 2mil. korun s úrokovou sazbou 2,5% a rozhodla se jí splácet 15let. Splátka se bude pohybovat lehce nad třinácti tisíci korunami. V případě, že by prodloužili dobu splácení na 25let, splátka by se jim snížila na necelých 9 tisíc korun. Čtyři tisíce rozdílu mezi splátkami by pravidelně investovali do vhodně zvolených fondů. Po patnácti letech splácení budou mít u banky ještě nedoplatek 950 tisíc korun. Při průměrném zhodnocení investovaných prostředků budou mít na doplacení hypotečního úvěru a ještě jim prostředky zbydou.

Investice se samozřejmě nevyplatí v případě, že by k těmto výnosům nedošlo. Riziko se snižuje dlouhodobostí investice a její pravidelností. I když hovoří výpočty ve prospěch kombinace nižších splátek a rozumného investování, pro každého tato volba není. Někdo nesnese žádné riziko a chce se hypotéky co nejdříve zbavit. O vhodnosti této varianty se můžete alespoň poradit s hypotečními poradci Premium Finance.

Zpět na výpis článků
Získejte výhodný hypoteční úvěr online
1 rok
30 let
1 rok
10 let

K úvěru a finanční informace

K domácnosti, bydlení, kontakt

Zaslat nový ověřovací kód

Proč si nás vybrat

Používáme nejvyspělejší technologie na zpracování hypoték
Vždy navrhujeme individuální úrokové sazby
Možnost odborných hypotečních konzultací
Top-hypotéku řeší jen ti nejlepší hypoteční specialisté

Hypoteční novinky

Jak zareagují banky na aktuální snížení úrokových sazeb?

červenec 2024

Bankovní rada České národní banky (ČNB) 27. června 2024 rozhodla o snížení úrokových sazeb. Tento krok má významný dopad na celý finanční trh včetně…

Číst celý článek

Na co si dát pozor u hypotéky: Rada od hypotečního specialisty

květen 2024

Hypotéka je dlouhodobý finanční závazek, který může výrazně ovlivnit vaši ekonomickou situaci. Proto je důležité seznámit se s mnoha aspekty…

Číst celý článek

Potřebujete rychle s něčím poradit? Neváhejte nás kontaktovat!

Telefon +420 776 412 910
Pondělí - Pátek 9.00 - 18.00

Srovnáváme pro vás nabídky všech hypotečních bank v ČR