Hypotéky zdražují, úroky u nových nabídek míří k 5%

listopad 2021

Již na konci října banky sjednaly tolik smluv jako v dosud rekordním roce 2016. Zájem ale kvůli zvyšujícím se úrokům značně zpomaluje. Hypoteční úvěry po dalším výrazném zvýšení úrokových sazeb ze strany České národní banky rychle zdražují.

Hypoteční sazby budou postupně stoupat, dostanou se přes 4 % a je pravděpodobné, že budou atakovat začátkem příštího roku i hranici 5 %. Průměrná úroková sazba hypoték roste již osmý měsíc v řadě, zájemců o hypotéku zatím přesto neubývá. Pozvolný nárůst sazeb bude mít ale za následek i pozvolné klesání nynějšího zájmu o nové úvěry.

Přestože růst základní sazby ČNB ovlivňuje cenu hypoték nepřímo, dá se očekávat, že banky budou hypotéky nadále zdražovat a nabídkové sazby hypoték napříč trhem překročí hranici 4 % a v příštím roce se mohou přiblížit i k 5 %. Hypotéky tak budou nevyhnutelně dále zdražovat a pro některé klienty to může znamenat značné potíže. Zdražování hypoték nepotěší ani klienty, kterým končí fixace a dosud si nesjednaly nový úrok na další období. K ochlazení trhu by v příštích měsících kromě růstu úrokových sazeb mohl přispět i efekt možného předzásobení. V prvních deseti měsících roku 2021 byl totiž zájem o hypotéky rekordní a i rok 2020 byl pro banky velmi úspěšný. 

Zdroj: redakce Top-hypoteky.cz

Potřebujete poradit i s Vaší hypotékou? Zeptejte se našich hypotečních specialistů!

Zpět na výpis článků
Získejte výhodný hypoteční úvěr online
1 rok
30 let
1 rok
10 let

K úvěru a finanční informace

K domácnosti, bydlení, kontakt

Zaslat nový ověřovací kód

Proč si nás vybrat

Používáme nejvyspělejší technologie na zpracování hypoték
Vždy navrhujeme individuální úrokové sazby
Možnost odborných hypotečních konzultací
Top-hypotéku řeší jen ti nejlepší hypoteční specialisté

Hypoteční novinky

Co dělat, když jsem klientem Sberbank?

únor 2022

ČNB zahájila proces k odnětí bankovní licence pro Sberbank CZ. Stalo na základě zhoršení likviditní situace banky v souvislosti s významným odlivem…

Číst celý článek

Hypoteční trh v listopadu opět trhal rekordy

prosinec 2021

Banky v současném roce sjednaly hypotéky za více než 37 miliard korun a ani růst úrokových sazeb tento enormní zájem nezbrzdil. Aktuálně se průměrná…

Číst celý článek

Potřebujete rychle s něčím poradit? Neváhejte nás kontaktovat!

Telefon +420 776 412 910
Pondělí - Pátek 9.00 - 18.00

Srovnáváme pro vás nabídky všech hypotečních bank v ČR