Investovat během pandemie do nemovitosti?

říjen 2020

Současné podmínky na českém trhu podněcují k investicím, které ale samozřejmě neztrácejí hodnotu. Naopak se jejich cena zvyšuje spolu s inflací. Pandemie koronaviru zatím poptávku po nemovitostech neoslabila, stále více Čechů vnímá investici do nemovitosti jako bezpečný způsob zhodnotit své úspory. 

S tím souvisí i objem hypotečních úvěrů, který je za posledních několik let rekordní. Tento zvýšený zájem podporuje i zrušení daně z nabytí nemovitosti a současné nízké sazby hypotečních úvěrů. Letošní objem hypoték může atakovat rekord z roku 2016, kdy se vyšplhal celkový objem hypoték k 225 miliardám korun. 

Ceny bytů, ale i rodinný domů i přes výrazný ekonomický propad stále rostou. Jarní vlna pandemie koronaviru je sice ceny nemovitostí lehce pozastavila, realitní trh ale zatím reaguje jinak než v předchozích recesích, kdy byty zlevňovaly. Důvodem jsou nejspíš právě „levné“ peníze, a to nejen z pohledu možnosti si je půjčit, ale také samozřejmě investovat. 

Zdroj: redakce Top-hypoteky.cz

Zpět na výpis článků
Získejte výhodný hypoteční úvěr online
1 rok
30 let
1 rok
10 let

K úvěru a finanční informace

K domácnosti, bydlení, kontakt

Zaslat nový ověřovací kód

Proč si nás vybrat

Používáme nejvyspělejší technologie na zpracování hypoték
Vždy navrhujeme individuální úrokové sazby
Možnost odborných hypotečních konzultací
Top-hypotéku řeší jen ti nejlepší hypoteční specialisté

Hypoteční novinky

Vyplatí se smlouvat – sazby klesají!

březen 2023

Rozdíl mezi úrokovými sazbami nabízených a poskytnutých hypoték jasně ukazuje, že se vyplatí o úrocích smlouvat. Na měsíční splátce lze tak jednoduše…

Číst celý článek

Jak financovat udržitelné bydlení?

leden 2023

Drahé energie, nezávislost a soběstačnost, otázka životního prostředí - to jsou témata, která trápí současnou společnost. Chcete ušetřit na energiích…

Číst celý článek

Potřebujete rychle s něčím poradit? Neváhejte nás kontaktovat!

Telefon +420 776 412 910
Pondělí - Pátek 9.00 - 18.00

Srovnáváme pro vás nabídky všech hypotečních bank v ČR