Jak nejlépe refinancovat hypotéku

leden 2015

Nečekejte, až vám banka pošle návrh s novými úrokovými podmínkami. Klíčem k úspěšnému refinancování stávající hypotéky novým hypotečním úvěrem je začít v čas. Banky bojují o klienty více než kdy jindy, a proto se vám refinancování hypotečního úvěru vyplatí.

Refinancování hypotéky

Až Vám od stávající banky přijde dopis s nabídkou nové úrokové sazby, měli byste mít už jasno, co nabízí konkurence.Téměř jistě si s novým úrokem polepšíte. 

Jak se zachováme, když nám končí fixace? 

Zůstanete u své banky, nebo přejdete ke konkurenci?

  • Trvejte na včasném zaslání nabídky nových úrokových podmínek od stávající banky. Odborníci z Premium Finance doporučují požádat o specifikaci nových podmínek několik měsíců před koncem fixace. Banky, a může to být jejich obchodní taktika, posílají nabídky pozdě, aby měl klient ztížené podmínky refinancovat úvěr jinde.
  • Zjistěte si podmínky, které jsou dostupné pro nové klienty, jak u jiných bank, tak pro nové klienty u Vaší stávající banky.  Nejlépe, oslovte nezávislého hypotečního specialistu, který má přehled o aktuálních nabídkách všech hypotečních bank na trhu.
  • Nesledujte pouze výši úrokové sazby. Započítejte do nákladovosti hypotéky také transakční náklady (např. cena nového odhadu hodnoty nemovitosti, případný poplatek za poskytnutí nové hypotéky, poplatky Katastrálnímu úřadu). Pokud s novou hypotékou ušetříte, vyzvěte banku k úpravě podmínek.
  • Když banka v krátké době nezareaguje a neupraví své podmínky pro Váš hypoteční úvěr, začněte s vyřizováním refinancování u konkurence.
  • Se všemi výše popsanými kroky by Vám měl pomoci zavedený hypoteční specialista. Banky vidí, že hrozbu refinancování myslíte vážně.

Jestliže se vám možnost refinancování hypotéky zalíbila, začněte s výpočtem měsíčních splátek na přesné hypoteční kalkulačce.

Zpět na výpis článků
Získejte výhodný hypoteční úvěr online
1 rok
30 let
1 rok
10 let

K úvěru a finanční informace

K domácnosti, bydlení, kontakt

Zaslat nový ověřovací kód

Proč si nás vybrat

Používáme nejvyspělejší technologie na zpracování hypoték
Vždy navrhujeme individuální úrokové sazby
Možnost odborných hypotečních konzultací
Top-hypotéku řeší jen ti nejlepší hypoteční specialisté

Hypoteční novinky

Na co si dát pozor u hypotéky: Rada od hypotečního specialisty

květen 2024

Hypotéka je dlouhodobý finanční závazek, který může výrazně ovlivnit vaši ekonomickou situaci. Proto je důležité seznámit se s mnoha aspekty…

Číst celý článek

ČNB snižuje úrokové sazby: Jaký to bude mít dopad na hypotéky?

březen 2024

Dne 20. března 2024 Česká národní banka (ČNB) na svém zasedání snížila dvoutýdenní repo sazbu o 0,5 procentního bodu na 5,75 %.

Číst celý článek

Potřebujete rychle s něčím poradit? Neváhejte nás kontaktovat!

Telefon +420 776 412 910
Pondělí - Pátek 9.00 - 18.00

Srovnáváme pro vás nabídky všech hypotečních bank v ČR