Jaká budoucnost čeká hypotéky v roce 2020?

leden 2020

Kam směřuje současný hypoteční trh a za kolik mi banky letos půjčí? Speciální balíčky pro mladé mohou usnadnit získání hypotéky.

Banky přiznávají, že získání úvěru na bydlení může být pro mnoho žadatelů náročnější, ale je stále dostupné. Zatím se uvádí, že v prvním pololetí tohoto roku by mohly hypotéky ze současných 2,5 až 3% úroku znovu podražit. Kdo chce tedy v roce 2020 bydlet ve vlastním, neměl by otálet.

 

Mladým žadatelům ke získání hypotéky mají pomoci i speciální balíčky. Stoprocentní hypotéku už žadatelé bohužel nedostanou, v současnosti banky zpravidla požadují, aby měli žadatelé našetřeno alespoň 20 % z ceny nemovitosti.  Tato částka však může být pro mladé páry k získání úvěru na bydlení velikou překážkou. Banky tak přichází s akční nabídkou a celý proces získání hypotéky se snaží pro tuto skupinu značně zjednodušit. Například Raiffeisen stavební spořitelna se rozhodla upravit podmínky získání úvěru právě pro mladé. Ti mají teď mnohem vyšší šanci hypotéku získat. Nebudou muset mít našetřeno 20% z ceny nemovitosti, ale i méně.

 

Současné odhady bank předpokládají relativně mírný nárust hypotečních sazeb v prvním pololetí roku 2020. Také se očekává podobný prodej objemů, tedy počtu hypoték, jako v roce 2019. Co lze ale s jistotu predikovat, je i nadále pokračující zájem klientů o hypoteční úvěry s dlouhodobými fixacemi.

 

Lehké zvýšení sazeb se promítlo do ceny úroku na začátku roku. Například Česká spořitelna navýšila úrokové sazby u všech druhů hypoték o 0,2 %. Fixace hypoték na pět, osm a deset let jsou dostupné za 2,64 %. U mBank lze pořídit hypotéku na tři roky za úrok 2,69 % a s fixací na pět let za úrok 2,44 %. Jedna se o minimální úrokové sazby s LTV do 80 %. AirBank nabízí u úvěru nad 1,5 milionu korun sazbu 2,39 %. U nižší částky lze získat úrok 2,49 % nebo 2,79 %.

Zdroj: hypoindex.cz

Zpět na výpis článků
Získejte výhodný hypoteční úvěr online
1 rok
30 let
1 rok
10 let

K úvěru a finanční informace

K domácnosti, bydlení, kontakt

Zaslat nový ověřovací kód

Proč si nás vybrat

Používáme nejvyspělejší technologie na zpracování hypoték
Vždy navrhujeme individuální úrokové sazby
Možnost odborných hypotečních konzultací
Top-hypotéku řeší jen ti nejlepší hypoteční specialisté

Hypoteční novinky

Na co si dát pozor u hypotéky: Rada od hypotečního specialisty

květen 2024

Hypotéka je dlouhodobý finanční závazek, který může výrazně ovlivnit vaši ekonomickou situaci. Proto je důležité seznámit se s mnoha aspekty…

Číst celý článek

ČNB snižuje úrokové sazby: Jaký to bude mít dopad na hypotéky?

březen 2024

Dne 20. března 2024 Česká národní banka (ČNB) na svém zasedání snížila dvoutýdenní repo sazbu o 0,5 procentního bodu na 5,75 %.

Číst celý článek

Potřebujete rychle s něčím poradit? Neváhejte nás kontaktovat!

Telefon +420 776 412 910
Pondělí - Pátek 9.00 - 18.00

Srovnáváme pro vás nabídky všech hypotečních bank v ČR