Nově opět hypotéky do 90% hodnoty nemovitosti !

duben 2020

Pro získání hypotéky aktuálně stačí pouze 10 % vlastních peněž. Je tedy opět možné získat hypotéku do 90% hodnoty zástavy bez omezení.

Bankovní rada ČNB od 1.dubna 2020 zmírnila pravidla pro získání hypotéky. Pro její získání budou žadatelům stačit úspory pouze ve výši 10 % nemovitosti, namísto dosavadních 20 %.

Česká národní banka uvolnila tři limity úvěrových ukazatelů pro posuzování žádostí o nové hypotéky.  Ukazatel LTV, tedy výše hypotéky v poměru k hodnotě zastavované nemovitosti, se zvyšuje z 80 % na 90 %. V současné situaci to tedy znamená, že žadatel pro novou hypotéku bude potřebovat úspory ve výši 10 % z hodnoty nemovitosti.

Méně přísné je i omezení maximální výše měsíční splátky (ukazatel DSTI - poměr mezi celkovou výší všech měsíčních splátek a čistým měsíčním příjmem žadatele o úvěr), které se zvyšuje na 50 % z dosavadních 45 %. Současně ČNB bankám povolila odpustit povinnost posuzovat nové hypotéky podle ukazatele DTI, který odráží počet ročních čistých příjmů domácnosti nutných ke splacení všech jejích dluhů. Aktuální opatření ČNB by tak mohly vyvolat větší poptávku po vlastním bydlení a nový impuls pro hypoteční trh.

Zdroj: web ČNB, redakce top-hypoteky.cz

Zpět na výpis článků
Získejte výhodný hypoteční úvěr online
1 rok
30 let
1 rok
10 let

K úvěru a finanční informace

K domácnosti, bydlení, kontakt

Zaslat nový ověřovací kód

Proč si nás vybrat

Používáme nejvyspělejší technologie na zpracování hypoték
Vždy navrhujeme individuální úrokové sazby
Možnost odborných hypotečních konzultací
Top-hypotéku řeší jen ti nejlepší hypoteční specialisté

Hypoteční novinky

Poslanecká sněmovna odhlasovala zrušení daně z nabytí nemovitosti

září 2020

Daň z nabití nemovitosti je zrušena retrospektivně. To znamená, že od prosince 2019 se již přiznání k dani z nabytí věcí nepodává, také se…

Číst celý článek

Padne rekord? Zájem o hypotéky stále stoupá!

září 2020

Průměrná úroková sazba hypoték postupně klesá již pátý měsíc v řadě. V srpnu poklesla na 2,11 procenta a zájem o hypoteční úvěry byl tak opět…

Číst celý článek

Potřebujete rychle s něčím poradit? Neváhejte nás kontaktovat!

Telefon +420 776 412 910
Pondělí - Pátek 9.00 - 18.00

Srovnáváme pro vás nabídky všech hypotečních bank v ČR