Realitní trh vs. pandemie koronaviru: Jak to aktuálně vypadá?

září 2020

Na jaře letošního roku většina expertů předpokládala, že pandemie koronaviru a samozřejmě s tím spojená opatření vnesou velikou nejistotu na realitní trh. Tato situace zatím nenastala, ačkoliv zdražování nemovitostí lehce zpomalilo.

Je třeba podotknout, že některé nemovitosti sice zlevnily, ale to převážně v méně lukrativních oblastech ČR. Ve velkých městech nemovitosti stále mírně zdražují. Poptávku po nemovitostech totiž posilují současné velmi nízké sazby hypotečních úvěrů, a i nedávné zrušení daně z nabití nemovitosti.

Navzdory zhoršené ekonomické situaci vlivem pandemie koronaviru realitní trh v České republice neskomírá. Nutno podoktnout, že zájem roste nejen po nemovitostech k bydlení, ale také výrazně o chaty a chalupy. Dá se říct, že jakékoliv krize většinou ceny nemovitostí srazí, ale letošní rok bylo patrné pouze menší snížení. V poslední době realitní trh sleduje nárůst nabídky prodejů. Naopak ceny nájemného se například v Praze snížily vlivem pandemie až o 10 procent.

Také kvůli složitějšímu cestování tento rok raketově vzrostla poptávka po rekreačních objektech. Ceny chat a chalup vzrostly zhruba o 30 procent. Největší zájem je o objekty v odlehlých lokalitách, což se od předešlých let značně liší.


Zdroj: redakce Top-hypoteky.cz

Zpět na výpis článků
Získejte výhodný hypoteční úvěr online
1 rok
30 let
1 rok
10 let

K úvěru a finanční informace

K domácnosti, bydlení, kontakt

Zaslat nový ověřovací kód

Proč si nás vybrat

Používáme nejvyspělejší technologie na zpracování hypoték
Vždy navrhujeme individuální úrokové sazby
Možnost odborných hypotečních konzultací
Top-hypotéku řeší jen ti nejlepší hypoteční specialisté

Hypoteční novinky

Na co si dát pozor u hypotéky: Rada od hypotečního specialisty

květen 2024

Hypotéka je dlouhodobý finanční závazek, který může výrazně ovlivnit vaši ekonomickou situaci. Proto je důležité seznámit se s mnoha aspekty…

Číst celý článek

ČNB snižuje úrokové sazby: Jaký to bude mít dopad na hypotéky?

březen 2024

Dne 20. března 2024 Česká národní banka (ČNB) na svém zasedání snížila dvoutýdenní repo sazbu o 0,5 procentního bodu na 5,75 %.

Číst celý článek

Potřebujete rychle s něčím poradit? Neváhejte nás kontaktovat!

Telefon +420 776 412 910
Pondělí - Pátek 9.00 - 18.00

Srovnáváme pro vás nabídky všech hypotečních bank v ČR