Realitní trh vs. pandemie koronaviru: Jak to aktuálně vypadá?

září 2020

Na jaře letošního roku většina expertů předpokládala, že pandemie koronaviru a samozřejmě s tím spojená opatření vnesou velikou nejistotu na realitní trh. Tato situace zatím nenastala, ačkoliv zdražování nemovitostí lehce zpomalilo.

Je třeba podotknout, že některé nemovitosti sice zlevnily, ale to převážně v méně lukrativních oblastech ČR. Ve velkých městech nemovitosti stále mírně zdražují. Poptávku po nemovitostech totiž posilují současné velmi nízké sazby hypotečních úvěrů, a i nedávné zrušení daně z nabití nemovitosti.

Navzdory zhoršené ekonomické situaci vlivem pandemie koronaviru realitní trh v České republice neskomírá. Nutno podoktnout, že zájem roste nejen po nemovitostech k bydlení, ale také výrazně o chaty a chalupy. Dá se říct, že jakékoliv krize většinou ceny nemovitostí srazí, ale letošní rok bylo patrné pouze menší snížení. V poslední době realitní trh sleduje nárůst nabídky prodejů. Naopak ceny nájemného se například v Praze snížily vlivem pandemie až o 10 procent.

Také kvůli složitějšímu cestování tento rok raketově vzrostla poptávka po rekreačních objektech. Ceny chat a chalup vzrostly zhruba o 30 procent. Největší zájem je o objekty v odlehlých lokalitách, což se od předešlých let značně liší.


Zdroj: redakce Top-hypoteky.cz

Zpět na výpis článků
Získejte výhodný hypoteční úvěr online
1 rok
30 let
1 rok
10 let

K úvěru a finanční informace

K domácnosti, bydlení, kontakt

Zaslat nový ověřovací kód

Proč si nás vybrat

Používáme nejvyspělejší technologie na zpracování hypoték
Vždy navrhujeme individuální úrokové sazby
Možnost odborných hypotečních konzultací
Top-hypotéku řeší jen ti nejlepší hypoteční specialisté

Hypoteční novinky

Aktuální vývoj sazeb hypoték

červen 2021

Hypoteční trh v letošním roce láme jeden rekord za druhým. Po výborném startu hypoteční sezóny přišel ještě silnější únor a březen předčil veškerá…

Číst celý článek

Ptali jsme se odborníka: Hypoteční úvěry a pojištění schopnosti splácet

březen 2021

V souvislosti se spotřebitelskými úvěry, kam spadají kromě hypoték také běžné spotřebitelské úvěry, kreditní karty a kontokorenty, se velmi často…

Číst celý článek

Potřebujete rychle s něčím poradit? Neváhejte nás kontaktovat!

Telefon +420 776 412 910
Pondělí - Pátek 9.00 - 18.00

Srovnáváme pro vás nabídky všech hypotečních bank v ČR