Sazby hypoték trhají rekordy!

listopad 2020

Průměrná sazba hypoték klesla v říjnu posedmé v řadě. V září se sazba pohybovala kolem 2,07 procenta, nyní ještě klesla na 2,02 procenta. Takto nízko byly hypoteční sazby naposledy v březnu 2017. S objemem poskytnutých hypotečních úvěrů je hypoteční trh již jen kousíček od nového rekordu. 

V době pandemie koronaviru za posledních 6 měsíců klesla průměrná úroková sazba hypoték téměř o 0,37 procentního bodu. Letošní boom na trhu hypoték nepokazil ani konec úvěrového moratoria, jak někteří specialisté předpokládali, a to především kvůli silnému konkurenčnímu boji a přetrvávající nízké ceně zdrojů. Rostoucí zájem o hypotéky nepolevuje ani v listopadu. Naopak, nízká cena zdrojů ještě vybízí k lehkému poklesu úrokových sazeb

Pokles úrokových sazeb a zrušení daně z nabití nemovitosti jsou další hlavní důvody, které vysvětlují enormní zájem o hypotéky v posledních měsících. Vlastní nemovitost je v krizovém období vnímána jako jedna z mála jistot.

Rekordnímu zájmu o hypoteční úvěry přispívá i zájem lidí investovat do vlastního bydlení. To může být ovlivněno samozřejmě koronavirovou krizí a zkušeností Čechů z karantény. Například rozhodnutí pořídit si byt s předzahrádkou, koupit chalupu nebo chatu. Dalším důvodem ale také může být snaha zhodnotit vlastní zdroje. A pokud člověk nedosáhne na celou částku nemovitosti, nabízí se možnost hypotéky.

Zdroj: redakce Top-hypoteky.cz

Potřebujete poradit i s Vaší hypotékou? Zeptejte se našich hypotečních specialistů!

Zpět na výpis článků
Získejte výhodný hypoteční úvěr online
1 rok
30 let
1 rok
10 let

K úvěru a finanční informace

K domácnosti, bydlení, kontakt

Zaslat nový ověřovací kód

Proč si nás vybrat

Používáme nejvyspělejší technologie na zpracování hypoték
Vždy navrhujeme individuální úrokové sazby
Možnost odborných hypotečních konzultací
Top-hypotéku řeší jen ti nejlepší hypoteční specialisté

Hypoteční novinky

Na co si dát pozor u hypotéky: Rada od hypotečního specialisty

květen 2024

Hypotéka je dlouhodobý finanční závazek, který může výrazně ovlivnit vaši ekonomickou situaci. Proto je důležité seznámit se s mnoha aspekty…

Číst celý článek

ČNB snižuje úrokové sazby: Jaký to bude mít dopad na hypotéky?

březen 2024

Dne 20. března 2024 Česká národní banka (ČNB) na svém zasedání snížila dvoutýdenní repo sazbu o 0,5 procentního bodu na 5,75 %.

Číst celý článek

Potřebujete rychle s něčím poradit? Neváhejte nás kontaktovat!

Telefon +420 776 412 910
Pondělí - Pátek 9.00 - 18.00

Srovnáváme pro vás nabídky všech hypotečních bank v ČR