V červnu opět klesla průměrná sazba hypoték a to na 2,21 %

červenec 2020

Úroková sazba hypoték klesá třetí měsíc v řadě a takto nízko byla naposledy na přelomu roku 2017 a 2018, od té doby většinou rostla. Stejně tak i zájem o hypotéku byl nejvyšší od listopadu 2018. Průměrná úroková sazba v červnu klesla na 2,21 procenta z původních květnových 2,3 procenta.

Postupný pád úrokové sazby hypoték i nadále pozorujeme - v červnu se zastavil na úrovni 2,21 procenta. Stejně tak pokračuje i vzrůstající trend objemu poskytnutých úvěrů, který vzrostl téměř o 4,5 miliardy korun a přiblížil se tak celkem k 21 miliardám korun, což je nejvíce od září a října roku 2018.

Proti loňskému červnu, kdy průměrná úroková sazba dosahovala 2,76 procenta, klesla nynější úroková sazba hypoték o 0,55 procentního bodu. Vzhledem k nastavení základní úrokové sazby v ekonomice lze i v následujících měsících očekávat, že se budou hypoteční sazby dál snižovat.  Pokles úrokové sazby potvrzuje, že se banky naplno soustředí na získávání nových klientů i v době krize. Zatím se zdá, že koronavirová krize hypoteční trh příliš nezasáhla.

Po České spořitelně, skupině ČSOB a Komerční bance zlevnila hypotéky i většina ostatních bank. Některé banky snížily úrokové sazby hypoték už po několikáté během krátké doby.

Zdroj: ČTK.cz

Zpět na výpis článků
Získejte výhodný hypoteční úvěr online
1 rok
30 let
1 rok
10 let

K úvěru a finanční informace

K domácnosti, bydlení, kontakt

Zaslat nový ověřovací kód

Proč si nás vybrat

Používáme nejvyspělejší technologie na zpracování hypoték
Vždy navrhujeme individuální úrokové sazby
Možnost odborných hypotečních konzultací
Top-hypotéku řeší jen ti nejlepší hypoteční specialisté

Hypoteční novinky

ČNB snižuje úrokové sazby: Jaký to bude mít dopad na hypotéky?

březen 2024

Dne 20. března 2024 Česká národní banka (ČNB) na svém zasedání snížila dvoutýdenní repo sazbu o 0,5 procentního bodu na 5,75 %.

Číst celý článek

Hypotéky zlevňují a trh ožívá. Konečně!

březen 2024

Po dlouhých měsících stagnace se hypoteční trh probouzí k životu. Klíčovým faktorem tohoto oživení je významný pokles úrokových sazeb, které se nyní…

Číst celý článek

Potřebujete rychle s něčím poradit? Neváhejte nás kontaktovat!

Telefon +420 776 412 910
Pondělí - Pátek 9.00 - 18.00

Srovnáváme pro vás nabídky všech hypotečních bank v ČR