V dubnu průměrná sazba hypoték klesla, jejich objem byl rekordní

květen 2020

Průměrná úroková sazba hypoték v dubnu klesla z 2,45 na 2,39 procenta. Objem hypoték sice proti předchozímu měsíci klesl, ale přesto jich banky poskytly za částku téměř 18 miliard korun a to znamenalo nejsilnější duben v historii.

Dle odhadů se budou banky v rámci konkurenčního boje dále tlačit do snižování svých úrokových sazeb hypoték. Některé menší banky již tak dokonce učinily. Kvůli koronavirové krizi jsou bez pochyb rizika pro banky větší než předtím, nicméně je již jisté naznačení posunu směrem dolů.

Předpokládaný propad hypotečního trhu kvůli pandemii koronaviru tedy nenastal. V meziročním srovnání vzrostl počet hypoték o 349 a objem o více než 3,2 miliardy korun. Konkrétně letošní duben překonal i dosud rekordní duben roku 2017. Úrokové sazby hypoték, by kvůli nejistotě na hypotečním trhu, již výrazně klesat nemusely.

Dubnový výsledek vzhledem ke koronavirové pandemii je vcelku překvapivý. Banky jsou při posuzování bonity klienta přísnější. Omezují například i některé druhy příjmů, které akceptují pro výpočet bonity žadatele. Lidé pracující například v pohostinství či cestovním ruchu jsou pro banky nyní mnohem rizikovější.  


Zdroj: ČTK.cz

Zpět na výpis článků
Získejte výhodný hypoteční úvěr online
1 rok
30 let
1 rok
10 let

K úvěru a finanční informace

K domácnosti, bydlení, kontakt

Zaslat nový ověřovací kód

Proč si nás vybrat

Používáme nejvyspělejší technologie na zpracování hypoték
Vždy navrhujeme individuální úrokové sazby
Možnost odborných hypotečních konzultací
Top-hypotéku řeší jen ti nejlepší hypoteční specialisté

Hypoteční novinky

Na co si dát pozor u hypotéky: Rada od hypotečního specialisty

květen 2024

Hypotéka je dlouhodobý finanční závazek, který může výrazně ovlivnit vaši ekonomickou situaci. Proto je důležité seznámit se s mnoha aspekty…

Číst celý článek

ČNB snižuje úrokové sazby: Jaký to bude mít dopad na hypotéky?

březen 2024

Dne 20. března 2024 Česká národní banka (ČNB) na svém zasedání snížila dvoutýdenní repo sazbu o 0,5 procentního bodu na 5,75 %.

Číst celý článek

Potřebujete rychle s něčím poradit? Neváhejte nás kontaktovat!

Telefon +420 776 412 910
Pondělí - Pátek 9.00 - 18.00

Srovnáváme pro vás nabídky všech hypotečních bank v ČR