V dubnu průměrná sazba hypoték klesla, jejich objem byl rekordní

květen 2020

Průměrná úroková sazba hypoték v dubnu klesla z 2,45 na 2,39 procenta. Objem hypoték sice proti předchozímu měsíci klesl, ale přesto jich banky poskytly za částku téměř 18 miliard korun a to znamenalo nejsilnější duben v historii.

Dle odhadů se budou banky v rámci konkurenčního boje dále tlačit do snižování svých úrokových sazeb hypoték. Některé menší banky již tak dokonce učinily. Kvůli koronavirové krizi jsou bez pochyb rizika pro banky větší než předtím, nicméně je již jisté naznačení posunu směrem dolů.

Předpokládaný propad hypotečního trhu kvůli pandemii koronaviru tedy nenastal. V meziročním srovnání vzrostl počet hypoték o 349 a objem o více než 3,2 miliardy korun. Konkrétně letošní duben překonal i dosud rekordní duben roku 2017. Úrokové sazby hypoték, by kvůli nejistotě na hypotečním trhu, již výrazně klesat nemusely.

Dubnový výsledek vzhledem ke koronavirové pandemii je vcelku překvapivý. Banky jsou při posuzování bonity klienta přísnější. Omezují například i některé druhy příjmů, které akceptují pro výpočet bonity žadatele. Lidé pracující například v pohostinství či cestovním ruchu jsou pro banky nyní mnohem rizikovější.  


Zdroj: ČTK.cz

Zpět na výpis článků
Získejte výhodný hypoteční úvěr online
1 rok
30 let
1 rok
10 let

K úvěru a finanční informace

K domácnosti, bydlení, kontakt

Zaslat nový ověřovací kód

Proč si nás vybrat

Používáme nejvyspělejší technologie na zpracování hypoték
Vždy navrhujeme individuální úrokové sazby
Možnost odborných hypotečních konzultací
Top-hypotéku řeší jen ti nejlepší hypoteční specialisté

Hypoteční novinky

Sazby překvapivě v prosinci 2020 opět klesaly

leden 2021

Průměrná úroková sazba hypotečních úvěrů klesá již devět měsíců v řadě, pokles průměrné sazby ale již přibrzdil. Rok 2020 tak průměrná úroková sazba…

Číst celý článek

Hypoteční trh: Co nás čeká v roce 2021?

leden 2021

Negativní očekávání kvůli krizi způsobené právě pandemií se zatím nevyplňují. Navzdory koronaviru byl rok 2020 rekordní v celkovém objemu sjednaných…

Číst celý článek

Potřebujete rychle s něčím poradit? Neváhejte nás kontaktovat!

Telefon +420 776 412 910
Pondělí - Pátek 9.00 - 18.00

Srovnáváme pro vás nabídky všech hypotečních bank v ČR