V dubnu průměrná sazba hypoték klesla, jejich objem byl rekordní

květen 2020

Průměrná úroková sazba hypoték v dubnu klesla z 2,45 na 2,39 procenta. Objem hypoték sice proti předchozímu měsíci klesl, ale přesto jich banky poskytly za částku téměř 18 miliard korun a to znamenalo nejsilnější duben v historii.

Dle odhadů se budou banky v rámci konkurenčního boje dále tlačit do snižování svých úrokových sazeb hypoték. Některé menší banky již tak dokonce učinily. Kvůli koronavirové krizi jsou bez pochyb rizika pro banky větší než předtím, nicméně je již jisté naznačení posunu směrem dolů.

Předpokládaný propad hypotečního trhu kvůli pandemii koronaviru tedy nenastal. V meziročním srovnání vzrostl počet hypoték o 349 a objem o více než 3,2 miliardy korun. Konkrétně letošní duben překonal i dosud rekordní duben roku 2017. Úrokové sazby hypoték, by kvůli nejistotě na hypotečním trhu, již výrazně klesat nemusely.

Dubnový výsledek vzhledem ke koronavirové pandemii je vcelku překvapivý. Banky jsou při posuzování bonity klienta přísnější. Omezují například i některé druhy příjmů, které akceptují pro výpočet bonity žadatele. Lidé pracující například v pohostinství či cestovním ruchu jsou pro banky nyní mnohem rizikovější.  


Zdroj: ČTK.cz

Zpět na výpis článků
Získejte výhodný hypoteční úvěr online
1 rok
30 let
1 rok
10 let

K úvěru a finanční informace

K domácnosti, bydlení, kontakt

Zaslat nový ověřovací kód

Proč si nás vybrat

Používáme nejvyspělejší technologie na zpracování hypoték
Vždy navrhujeme individuální úrokové sazby
Možnost odborných hypotečních konzultací
Top-hypotéku řeší jen ti nejlepší hypoteční specialisté

Hypoteční novinky

Hypotéky v Česku dál zlevňují, míří pod 2%

říjen 2020

Přestože mnoho expertů nepredikovalo již další pokles hypotečních úvěrů, začátkem října vypadá situace ale odlišně. Úrokové sazby klesají již osm…

Číst celý článek

Aktuálně: Jak je to se zájmem o nemovitosti?

říjen 2020

Je patrné, že koronavirová krize nějakým způsobem poznamenala realitní trh, ale překvapivě opačným směrem. Lidé se během krize začali více zajímat o…

Číst celý článek

Potřebujete rychle s něčím poradit? Neváhejte nás kontaktovat!

Telefon +420 776 412 910
Pondělí - Pátek 9.00 - 18.00

Srovnáváme pro vás nabídky všech hypotečních bank v ČR