Vyplatí se smlouvat – sazby klesají!

březen 2023

Rozdíl mezi úrokovými sazbami nabízených a poskytnutých hypoték jasně ukazuje, že se vyplatí o úrocích smlouvat. Na měsíční splátce lze tak jednoduše ušetřit až tisíc korun a zájem o hypoteční úvěry tak mírně stoupá.

Za rostoucím zájmem o hypoteční úvěry může být i to, že úroková sazba u nových hypoték bez refinancování v únoru poklesla druhý měsíc v řadě na 5,90 procenta. Objem i počet poskytnutých hypoték tak překonal hodnotu z konce minulého roku a dostal se na nejvyšší úroveň za poslední půlrok.

Nyní je zatím předčasné předpovídat další vývoj úrokových sazeb, ty by ale mohly během letošní roku mírně klesat. K získání co nejnižší sazby může být doporučení, aby klienti nepřistoupili na první nabídku od banky. Rozhodně by si měli zjistit všechny možnosti na trhu a o konkrétní sazbě s bankou diskutovat. 

Podobně radí zájemcům o hypotéku také šéf poradenské společnosti Premium Financial Services Petr Čajan. „Aktuální vysoké sazby sebou nesou i jednu pozitivní vlastnost pro klienty. V případě zvolení správného hypotečního poradce lze s bankou vyjednávat sazbu nižší i o více než 0,4 procenta pod vyhlašovanou sazbou banky,“ říká Petr Čajan. „Nyní více než kdy jindy není pravidlem, že pro stejného klienta a u stejné banky platí stejná úroková sazba. Prostor k vyjednávání je větší, než tomu bylo v minulosti,“ dodává šéf Premium Financial Services.

Zpět na výpis článků
Získejte výhodný hypoteční úvěr online
1 rok
30 let
1 rok
10 let

K úvěru a finanční informace

K domácnosti, bydlení, kontakt

Zaslat nový ověřovací kód

Proč si nás vybrat

Používáme nejvyspělejší technologie na zpracování hypoték
Vždy navrhujeme individuální úrokové sazby
Možnost odborných hypotečních konzultací
Top-hypotéku řeší jen ti nejlepší hypoteční specialisté

Hypoteční novinky

ČNB zvažuje úpravu hypotečních podmínek - očekává se příležitost pro výhodnější podmínky

květen 2023

Česká národní banka (ČNB) momentálně zvažuje úpravu hypotečních podmínek, což by mohlo mít pozitivní dopad na trh s nemovitostmi. I když nejde o…

Číst celý článek

Jak se vyvíjí hypoteční trh v roce 2023

duben 2023

Jak se vyvíjí hypoteční trh v roce 2023? Hypoteční trh ovlivňuje dostupnost a ceny bydlení v Česku. V roce 2023 čeká hypoteční trh několik výzev a…

Číst celý článek

Potřebujete rychle s něčím poradit? Neváhejte nás kontaktovat!

Telefon +420 776 412 910
Pondělí - Pátek 9.00 - 18.00

Srovnáváme pro vás nabídky všech hypotečních bank v ČR