Vývoj cen na realitním trhu v době koronaviru

listopad 2020

Ceny nemovitostí na realitním trhu i přes pokračující koronavirovou pandemii v České republice stále rostou. Tempo zdražování ale zpomaluje. Jak se tento trend bude vyvíjet nadále? 

Realitní trh zatím reaguje odlišně než v předchozích ekonomických krizích, kdy byty zlevňovaly. U cen nemovitostí tedy pozorujeme postupný růst, namísto výrazného zlevnění, které po příchodu koronaviru mnozí očekávali. Důvodů je hned několik. Zrušení daně z nabití nemovitosti v kombinaci s nízkými úrokovými sazbami výrazně posiluje současnou poptávku po nemovitostech. Také v době ekonomické krize lidé vnímají právě nemovitosti jako bezpečnou investici.

Poptávku po nemovitostech také zvyšuje zkušenost lidí z karantény. Případnou další karanténu chtějí trávit v bydlení, které je prostornější, čí blíže přírodě. Poptávka po chatách a chalupách v odloučených lokalitách v přírodě je v současné době oproti minulým letům enormní a v následujících měsícíh se dá očekávat její další růst. 

Velmi silný zájem o koupi nemovitosti lze očekávat i v příštích měších, přestože jejich ceny stále pomalu porostou. Důvodem jsou i „levné“ peníze, a to nejen z pohledu možnosti půjčit si je, ale také investovat. V dlouhodobém horizontu odborníci předpokládají spíše konstantní mírný růst cen nemovitostí. 

Zdroj: redakce Top-hypotéky.cz

Zpět na výpis článků
Získejte výhodný hypoteční úvěr online
1 rok
30 let
1 rok
10 let

K úvěru a finanční informace

K domácnosti, bydlení, kontakt

Zaslat nový ověřovací kód

Proč si nás vybrat

Používáme nejvyspělejší technologie na zpracování hypoték
Vždy navrhujeme individuální úrokové sazby
Možnost odborných hypotečních konzultací
Top-hypotéku řeší jen ti nejlepší hypoteční specialisté

Hypoteční novinky

Ptali jsme se odborníka: Hypoteční úvěry a pojištění schopnosti splácet

březen 2021

V souvislosti se spotřebitelskými úvěry, kam spadají kromě hypoték také běžné spotřebitelské úvěry, kreditní karty a kontokorenty, se velmi často…

Číst celý článek

Hypoteční úvěry ještě zlevnily

únor 2021

Zájem o hypoteční úvěry stále nepolevuje. Navzdory očekávání se pokles úrokové sazby překvapivě nezastavil ani v lednu 2021, přestože konec loňského…

Číst celý článek

Potřebujete rychle s něčím poradit? Neváhejte nás kontaktovat!

Telefon +420 776 412 910
Pondělí - Pátek 9.00 - 18.00

Srovnáváme pro vás nabídky všech hypotečních bank v ČR