Hypotéka na pronájem jako investice

duben 2015

Přemýšlíte o pořízení nemovitosti za účelem pronajímání, nebo jiného komerčního využití? Pokud disponujete prostředky, které chcete investovat do komerčních nemovitostí, ale k zakoupení celé nemovitosti Vám úspory zcela nestačí, pak využijte hypotéku na pronájem. Jaké jsou podmínky a v čem se liší od klasické hypotéky?

Účel úvěru a jeho výše

  • Účel úvěru je zřejmý již z jeho názvu. Jedná se o koupi nemovitosti určené k pronájmu (byty, bytové domy, rodinné domy, rekreační objekty). Také výstavba a rekonstrukce nemovitostí určených k pronájmu.
  • U tohoto druhu úvěru banky zpravidla poskytují prostředky do 80% odhadní ceny nemovitosti a je tedy nutná finanční spoluúčast žadatele. Úrokové sazby jsou nízko a totéž platí pro hypoteční úvěry, které nejsou primárně určené k řešení vlastního bydlení.

Příjmy a doba splácení

  • Na splácení hypotéky můžete navíc použít i budoucí příjmy z nájemného. Tyto příjmy se k Vašim běžným příjmům přičítají již v okamžiku, kdy o hypotéku žádáte a tak zvyšují Vaše šance na získání hypotéky. Je nutné je prokázat na základě uzavřené nájemní smlouvy nebo smlouvy o smlouvě budoucí. Banky akceptují až 70% z těchto příjmů, jestliže jsou již zahrnuty v daňovém přiznání. Pokud zahrnuty nejsou, akceptují banky kolem 50% z výše těchto příjmů. Podmínky se však mohou v jednotlivých bankách lišit.
  • Kde se hypotéka na pronájem oproti té běžné přeci jen trochu více liší, je v délce maximální splatnosti. Banky nabízejí splatnost většinou v rozmezí od 15 do max. 25 let, což je v porovnání s běžným úvěrem, který klient může rozložit v některých případech až na 40 let, podstatně méně.
  • Před každou větší investicí je dobré si spočítat celkové náklady a návratnost investice. Podle zákona o daních z příjmu si nemůžete odečíst úroky z hypotečního úvěru na pronájem od základu daně. Obraťte se na kompetentního hypotečního poradce, který Vám pomůže spočítat nákladovost hypotéky a také Vám pomůže s výběrem toho nejlepšího úvěru.
Zpět na výpis článků
Získejte výhodný hypoteční úvěr online
1 rok
30 let
1 rok
10 let

K úvěru a finanční informace

K domácnosti, bydlení, kontakt

Zaslat nový ověřovací kód

Proč si nás vybrat

Používáme nejvyspělejší technologie na zpracování hypoték
Vždy navrhujeme individuální úrokové sazby
Možnost odborných hypotečních konzultací
Top-hypotéku řeší jen ti nejlepší hypoteční specialisté

Hypoteční novinky

Hypotéky s 90% LTV se vrací, dosáhnete na ně i vy?

červen 2019

Poslední novela zákona ČNB zmírňuje podmínky pro získání hypotéky. Koho se novela dotkne nejvíc? Komu pomůže? Seznamte se s novinkami ministerstva…

Číst celý článek

Lepší dostupnost vlastního bydlení pro mladé

duben 2019

Po loňském zpřísnění podmínek pro získání hypotéky (DSTI a DTI) se nyní pro mladé lidi do věku 36 let blýská na lepší časy.

Číst celý článek

Potřebujete rychle s něčím poradit? Neváhejte nás kontaktovat!

Telefon +420 604 392 550
Pondělí - Pátek 9.00 - 18.00

Srovnáváme pro vás nabídky všech hypotečních bank v ČR