Hypotéky s 90% LTV se vrací, dosáhnete na ně i vy?

červen 2019

Poslední novela zákona ČNB zmírňuje podmínky pro získání hypotéky. Koho se novela dotkne nejvíc? Komu pomůže? Seznamte se s novinkami ministerstva financi.  

Hypotéka až na 100 % nejen pro mladé

Mladým lidem se blýská na lepší časy. Žadatelé do 36 let mohou získat hypotéku až ve 100% výši, a to dokonce s mírnějšími požadavky na příjem, o čemž jsme vás již informovali zde. Tím však uvolňování v oblasti hypotečních úvěrů nekončí.

 

Novinkou je, že nejen mladí, ale každý žadatel má nyní možnost získat hypotéku za lepších podmínek než loni nebo počátkem roku 2019. Banky tak reagují na úbytek uchazečů o hypoteční úvěr způsobených striktními podmínkami. Proto nyní začínají nabízet svým klientům hypotéky s LTV (Loan to value – poměr mezi hypotečním úvěrem a zástavní hodnotou nemovitosti) až do 90 % odhadní ceny nemovitosti. Například Česká spořitelna, připravila i vlastní produkt s názvem Prvobydlení. Ten nyní představuje možnost získat hypotéku do 90% LTV s úrokovou sazbou 2,89 %.

 

Také další banky a poskytovatelé hypoték nabízí svým klientům výhodnější financování, a to až do uvedených 90 % LTV. Tedy o 10 procentních bodů více než doporučuje loňské nařízení ČNB (informovali jsme zde – odkaz na článek).  Díky novému produktu získávají klienti nárok na standardní úrokové sazby a fixace jako klienti s hypotékami do 80 % odhadní ceny nemovitosti (LTV). Některé banky dokonce s úrokovou sazbou nižší než 2,89 %.

Počet poskytnutých úvěrů má své limity

Jedním z kritérií pro získání výhodnějšího úvěru na bydlení je použití úvěru a to, že musí být na vlastní bydlení. Dále nesmí žadatel vlastnit podle Katastru nemovitostí žádnou další nemovitost určenou k bydlení. Úvěrové nařízení ČNB, kdy musí žadatel na splátku úvěru vynaložit nejvýše 45 % svého měsíčního čistého příjmu, zůstává.

 

Využití lepšího financování se v praxi ukáže až za několik měsíců. Nutno však podotknout, že banky mohou nabídnout pouze omezený počet úvěrů s těmito podmínkami. Celkový počet nesmí přesáhnout 15 % celkového objemu poskytnutých hypoték.

Co když se na vás nedostane?

V Premium Finance jsme připraveni ve všech krajích České republiky nabídnou vám řešení vašeho bydlení. Pokud nedosáhnete z jakéhokoliv důvodu na lepší financování do 90 % LTV, najdeme pro vás vždy tu nejlepší alternativu financování. Přijďte se přesvědčit, těšíme se na vás. Vaše Premium Finance


 

Zpět na výpis článků
Získejte výhodný hypoteční úvěr online
1 rok
30 let
1 rok
10 let

K úvěru a finanční informace

K domácnosti, bydlení, kontakt

Zaslat nový ověřovací kód

Proč si nás vybrat

Používáme nejvyspělejší technologie na zpracování hypoték
Vždy navrhujeme individuální úrokové sazby
Možnost odborných hypotečních konzultací
Top-hypotéku řeší jen ti nejlepší hypoteční specialisté

Hypoteční novinky

Na co si dát pozor u hypotéky: Rada od hypotečního specialisty

květen 2024

Hypotéka je dlouhodobý finanční závazek, který může výrazně ovlivnit vaši ekonomickou situaci. Proto je důležité seznámit se s mnoha aspekty…

Číst celý článek

ČNB snižuje úrokové sazby: Jaký to bude mít dopad na hypotéky?

březen 2024

Dne 20. března 2024 Česká národní banka (ČNB) na svém zasedání snížila dvoutýdenní repo sazbu o 0,5 procentního bodu na 5,75 %.

Číst celý článek

Potřebujete rychle s něčím poradit? Neváhejte nás kontaktovat!

Telefon +420 776 412 910
Pondělí - Pátek 9.00 - 18.00

Srovnáváme pro vás nabídky všech hypotečních bank v ČR